Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: ScanBizCards pomôže s vizitkami do mobilu

10.07.2012, 13:15 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Aj v bezplatnej lite verzii dokáže rozpoznať slovenské znaky

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Appka dňa

Vizitky sú zatiaľ celkom bežný spôsob výmeny telefónnych alebo e-mailových kontaktov, napríklad na výstavách alebo obchodných stretnutiach. Pre toho, kto si databázu kontaktov vedie v mobile, môže byť užitočná aplikácia na skenovanie vizitiek. ScanBizCards má vcelku dobré ratingy používateľov a podľa našich skúseností patrí k tomu lepšiemu, čo e-shopy s mobilnými softvérmi ponúkajú.

Princíp fungovania appky ScanBizCards (alebo hociktorej inej s týmto účelom) je jednoduchý. Odfotíte vizitku, softvér ju preskenuje a pomocou funkcionality na rozpoznávanie písma (OCR) roztriedi nájdené údaje do políčok Meno, Funkcia, Telefónne číslo, Adresa, E-mail a podobne. Načítané údaje možno potom exportovať do správcu kontaktov v mobile.

Dôležité na skenovacej appke je čo najpresnejšie rozoznávanie písmen a číslic. ScanBizCards v miniteste Technológií eTrendu dosiahla najlepšie výsledky, najmä pokiaľ ide o slovenské písmená, či znaky v kurzíve. Kvalita skenovania závisí najmä od svetelných podmienok pri fotení vizitky: treba povedať, že ani pri maximálnej snahe nie je rozpoznávanie vždy úplne stopercentné, ale pri ScanBizCards je chybovosť vcelku nízka. Zle načítané údaje sa, samozrejme, dajú ručne opraviť.

Okrem skenovania vizitiek ponúka ScanBizCards viacero rozširujúcich funkcií na správu údajov. Napríklad ukladanie a zálohovanie kontaktov na vzdialený server developera, službu Web Sync. Vyzerá to možno lákavo, aj napriek menšiemu pravidelnému poplatku, ale to sa už vstupuje do sféry dôvery, ktorá občas dosť sklame (aj keď nechceme, ani nemôžeme tvrdiť, že je to prípad tejto appky).

Jednou z mála nevýhod je, že ScanBizCards nepodporuje skenovanie a lúštenie QR kódov. Na vizitkách sa objavujú stále častejšie, hoci nejde ešte o úplne masový trend. Na čítanie QR kódov môžete použiť napríklad aplikáciu WorldCard Mobile.

scanbizcards1 210

 

scanbizcards2 210

 

scanbizcards3 210

ScanBizCards sa dá stiahnuť v bezplatnej Lite verzii, ktorá umožňuje preniesť do adresára v mobile týždenne len päť zoskenovaných kontaktov - no obsahuje podporu slovenčiny a ďalších 20 jazykov (na rozdiel napríklad od lite verzie konkurenčnej aplikácie WorldCard Mobile). Plná verzia stojí v aktuálnej promoakcii tri eurá. Okrem iPhonu je ScanBizCards k dispozícii aj na Android a Windows Phone 7.

appka app store appstore logo

Zdroj: Apple

 

appka dna google play 1

 

windows phone marketplace1

Foto v článku - ScanBiz Mobile Solutions // Foto na titulke - Flickr.com

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)