Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: Speedtest.net

01.08.2012, 13:15 | Martin Trilec | © 2012 News and Media Holding

Rýchlosť a kvalita internetového pripojenia pod drobnohľadom

 • Tlačiť
 • 0

Tagy

Appka dňa

On-line tester rýchlosti a kvality internetového pripojenia od spoločnosti Ookla, Speedtest, sa na webe objavuje už niekoľko rokov. A prednedávnom dorazil aj na pole mobilných zariadení s operačným systémom Android a iOS.

Ide o rovnaký tester ako na webe SpeedTest.net. A ten patrí medzi vôbec najpresnejšie nástroje tohto druhu. Má priateľské používateľské rozhranie, jednoduché na používanie. Po spustení aplikácie si stačí zvoliť server, pomocou ktorého bude aplikácia dané internetové pripojenie testovať. Služba SpeedTest má niekoľkoročné zázemie aj na Slovensku, vďaka čomu si možno otestovať pripojenie aj pomocou nejedného slovenského servera.

Pre čo najpresnejšie meranie je potrebné zvoliť si taký server, ktorý sa fyzicky nachádza čo najbližšie k používateľovi. Táto vzdialenosť ovplyní najmä odozvu internetového pripojenia, ktorá indikuje jeho kvalitu. Zvyšok merania dotvára test rýchlosti toku dát k používateľovi (download) a od používateľa (upload).

Zdroj: Ookla

Výsledky merania možno následne zdieľať prostredníctvom databázy samotnej služby a porovnať ich s ostatnými používateľmi a poskytovateľmi pripojenia. Aplikácia SpeedTest je dostupná bezplatne na App Store a Google Play.

  apkka app store appstore 3

  Zdroj: Apple

     

  appka dna google play 3

  Foto v článku a na titulke - Ookla

  • Tlačiť
  • 0

  Tagy Appka dňa

  Diskusia (0 reakcií)