Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Taxíky ako na dlani

20.12.2012, 12:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

HopIn dokáže bez telefonovania privolať najbližší alebo najobľúbenejší taxík

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Appka dňa

Taxislužby sú čoraz populárnejším bodom záujmu pre vývojárov aplikácií. Ak fungujú správne, uľahčujú život nielen zákazníkom, ktorých zradil budík alebo to prehnali s prípitkom. Aj samotní taxikári so smartfónom môžu zvyšovať svoje tržby, alebo aspoň znižovať náklady. Takou aplikáciou je aj pomerne čerstvá HopIn.

Hlavným princípom aplikácie je vytvoriť priamu komunikáciu medzi zákazníkom a taxikárom. Na privolanie taxikára netreba volať na žiaden dispečing a čakať, či sa vhodný a ochotný taxík nájde. Všetko funguje jednoduchým spôsobom. Pozrieť si mapu, vybrať si jeden z taxíkov v okolí a jedným kliknutím objednať. Keďže netreba nikam volať, taxík sa ľahko objedná aj z hlučného prostredia, ako sú bary alebo železničné stanice.

Základným prvkom aplikácie je interaktívna mapa, ktorá zobrazuje polohu smartfónu – teda zákazníka. Túto polohu vidí aj objednaný taxikár, takže je menej komplikované zákazníka nájsť. Ten totiž nemusí vedieť, kde sa nachádza. Veľké objekty ako nákupné centrá majú na mape znázornené aj frekventované „zberné body“.

Klient si tak pozrie mapu a vidí naživo pohyb taxikárov v okolí. Buď si nechá objednať automaticky najbližší taxík, alebo si ho vyberie sám. Pri kliknutí na každý z nich vidí cenu nástupného a jazdného, meno taxikára či druh auta. Filtrovať sa ešte dá, či ide o taxikára fajčiara, či sa môžu prepravovať aj zvieratá a podobne.

hopin_2_google

   

hopin_3_google

   

hopin_1_google

Po označení cieľa cesty, jednoduchým kliknutím na približné miesto na mape, sa vypočíta výška jazdného. Po akceptovaní objednávky stačí čakať a sledovať na mape, ako sa taxík približuje. Výhodou pre zákazníkov je, že konkrétny taxík môžu hodnotiť.

Postupne sa tak udržia len poctiví, spoľahliví a priateľskí taxikári. Pri zaregistrovaní svojho telefónneho čísla do aplikácie sa dá využiť aj praktická funkcia posielať predpripravené SMS o meškaní alebo že už je na dohodnutom mieste. Či už zákazník, alebo taxikár.

Aplikáciu sme otestovali v rôzne dni, hodiny dňa a v rôznych častiach Bratislavy a fungovala bez problémov. Len počet taxíkov je zatiaľ pomerne skromný. Tvorcovia appky sľubujú ich zvyšovanie a v priebehu roka 2013 plánujú rozšírenie pôsobnosti aj na Žilinu, Košice, Nitru, Trnavu, Prievidzu, Michalovce a ďalšie mestá.

Aplikácia je bezplatná a dostupná pre Android. Majitelia iPhonov a ostatných systémov môžu zatiaľ používať webové rozhranie služby HopIn.

appka dna google play 1

Foto v článku a na titulke - Google Play

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)