Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Temple Run Brave

29.06.2012, 13:15 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Populárna hopsačka s 3D grafikou sa vracia v pokračovaní okorenenom Pixarom

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Dnešná appka je tak trochu 2 v 1. Trojrozmerná plošinovka Temple run sa v Google Play/App Store vyskytuje dlhší čas a patrí k obľúbeným nekonečných hopsačkám. S tvorcami hry sa nedávno spojilo štúdio Disney/Pixar a z ich spolupráce vzišlo akési pokračovanie. Alebo skôr upravená verzia naviazaná k animovanému filmu Rebelka, ktorý ma v slovenských kinách premiéru v auguste.

Temple Run je dizajnovaný v štýle dobrodružstiev Indiana Jonesa. Dej sa odohráva v džungli, kde hlavnú postavu naháňa skupina tajomných a zjavne naštvaných primátov. Asi im prekáža, že dobrodruh z ich jaskyne ukradol zlatú sošku. Kamera sa nachádza nad postavou, ktorá tak beží stále dopredu a otáča sa jej okolie. Cesta je úzka a len zriedka sa rozvetvuje.

Postava sa ovláda nakláňaním mobilu, pričom pohybom prsta vľavo/vpravo sa mení smer behu. Švihnutím po displeji nahor postavička preskočí prekážku, švihnutím nadol zasa podlezie nízky otvory. Po ceste sa ešte zbierajú mince, ktoré slúžia na nákup veľkého množstva vylepšení.

Dá sa napríklad zrýchliť skákanie, načas sa stať neviditeľným alebo sa po určitej prebehnutej vzdialenosti hodnota zbieraných mincí zdvojnásobí. Cieľ je jednoduchý: zabehnúť čo najdlhšiu vzdialenosť pred tým, než hráča dobehnú agresívne opice alebo kým nenarazí na prekážku či vypadne mimo chodníka.

temple run_4_google

  

temple run_5_google

 

temple run_6_google

appka app store appstore logo

     

appka dna google play 1

Temple Run Brave je veľmi podobná verzia prvej hry. No hrdinkou je ryšavá princezná zo škótskych povestí a hlavná postava animovaného filmu Brave, v tunajších kinách pod názvom Rebelka. Zmien je niekoľko. Namiesto opíc ju naháňa diabolský čierny medveď. Po ceste sa navyše ťukaním po displeji dajú zostreľovať okolité terče pre bonusovú odmenu. Princezná je totiž lukostrelkyňa. Po grafickej stránke je hra ešte prepracovanejšia.

Džungľu vystriedal škótsky les, pribudli aj rôzne bonusy, ktoré sa nakupujú za nazbierané mince. Temple Run je pre Android aj iOS bezplatná, Temple Run Brave pre obe platformy stojí 0,79 eura. 

temple run_1_google

  

temple run_2_google

  

temple run_3_google

     

 

 

appka dna-available on app store

     

appka dna google play 2

Foto v článku a na titulke - Google

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, Appka dňa, iOS, Pixar

Diskusia (0 reakcií)