Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: To najlepšie z NASA

07.08.2012, 12:45 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Získajte prístup k live informáciám z vesmírnych programov a zajazdite si na virtuálnom lunárnom vozidle

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Appka dňa

Hoci pristátie sondy Curiosity Rover na Marse nesledovalo naživo toľko ľudí ako prvé kroky človeka na Mesiaci, vesmírne programy stále patria k tomu najhodnotnejšiemu, na čo sa ľudstvo počas svojej existencie zmohlo. A vďaka ďalším moderným výdobytkom - tentoraz v spotrebnej elektronike - môžete mať novinky a zákulisné informácie o nich na dosah ruky.

Americká vesmírna agentúra NASA má v e-shopoch s mobilnými aplikáciami viacero zástupcov. Strešnou platformou je oficiálna NASA App. Ide o rozcestník, ponúkajúci prístup k informáciám o jednotlivých misiách a vesmírnych programoch, k fotografiám (momentálne ich je okolo 155-tisíc) a videám, k vysielaniu NASA TV a rozhlasovej stanice Third Rock, či k najnovším tweetom výskumníkov. Koho teda zaujíma, na čo všetko Curiosity Rover pri potulkách červenou planétou natrafil, či trebárs už objavil toľko hľadanú vodu, preto toho je táto appka ideálny informačný kanál.

Z interaktívnejších funkcionalít appky môže byť (aj pre laikov) zaujímavá napríklad možnosť zistiť, či nad územím, kde sa používateľ nachádza, v dohľadnej dobe neprelieta nejaká sonda. Pozrieť si môžete tiež trajektóriu pohybu a aktuálnu polohu družíc, Medzinárodnej vesmírnej stanice či Hubblovho vesmírneho teleskopu.

NASA App1 220

Zdroj: App Store/NASA

  

NASA App2 220

Zdroj: App Store/NASA

  

NASA App3 220

Zdroj: App Store/NASA

NASA App HD iPad 600

Zdroj: App Store/NASA

NASA App je bezplatne dostupná pre iPhone (so systémom iOS 5 a vyšším), aj pre androidové mobily. Výrazne lepší multimediálny zážitok poskytuje HD verzia pre iPad.

apkka app store appstore 1

  

appka dna google play 1

Pri mobilných softvéroch z dielne NASA môžete ostať, aj keď máte záujem o malú porciu zmysluplnej videohernej zábavy. Napríklad v hre Sector 33 sa chopíte úlohy operátora letovej prevádzky. V rámci výseku vzdušného priestoru navigujete lietadlá na pristátie: cieľom sú miminálne zdržania a, samozrejme, bezpečnosť.

NASA Sector33_1 320

Zdroj: App Store/NASA

  

NASA Sector33_2 320

Zdroj: App Store/NASA

apkka app store appstore 2

Do vzdialenejších končín (vyše 350-tisíc kilometrov od Zemegule) vás dostane Lunar Electric Rover Simulation. No nejde len o prvoplánovú jazdu s mesačným vozidlom. Súčasťou každej úlohy je edukatívna vsuvka s informáciami o jednotlivých častiach mesačnej základne a jej zložitých aparatúrach.

NASA Lunar Electric Rover Simulator1 320

Zdroj: App Store/NASA

  

NASA Lunar Electric Rover Simulator2 320

Zdroj: App Store/NASA

apkka app store appstore 3

Foto v článku a na titulke - App Store/NASA

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)