Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Appka dňa: TrackID

30.07.2012, 16:00 | Martin Trilec | © 2012 News and Media Holding

Čo nepozná Shazam a SoundHound, pozná TrackID

  • Tlačiť
  • 0

Hoci sa vyhľadávaním piesní podľa ich melódie či textu už niektoré aplikácie zaoberajú, databázy ukážok, ktorými disponujú, sú často odlišné. Inými slovami, najlepší efekt detekcie skladby možno docieliť ich skombinovaním. Dnes pridávame ďalší titul do zbierky.

Aplikácia TrackID od Sony poskytuje podobnú funkcionalitu, ako napríklad obľúbený Shazam či SoundHound, no pochádza priamo z dielní Sony, výrobcu smartfónov XPERIA. V minulosti však bola aplikácia TrackID súčasťou aj starších, klasických Symbianových Sony Ericssonov, čo značí, že za aplikáciou stojí už niekoľkoročná databáza informácií vrátane klipov či textov skladieb.

TrackID sa používa takmer na vlas rovnako ako SoundHound alebo Shazam, teda je to appka s jednoduchým a prehľadným rozhraním priateľským k používateľovi. Približne v strednej časti obrazovky je umiestnené veľké tlačidlo, na ktoré treba ťuknúť a tým zahájiť detekciu melódie. Je jedno, či používateľ melódiu zo seba iba "vyhmká" alebo odrecituje časť textu, ktorý si stihol zapamätať - aplikácia nahrá používateľskú melódiu pomocou mikrofónu smartfónu a porovná ju s melódiami ostatných ukážok v databáze.

O výsledkoch následne informuje používateľa, poskytne odkaz na oficiálny klip danej piesne (ak existuje) na YouTube.com, informácie o interpretovi, štatistické údaje, text piesne a taktiež sociálnu funkcionalitu ako možnosť zdieľať proces detekcie piesne na niekoľkých sociálnych sieťach. Napokon nechýba ani prepojenie na ostatné piesne interpreta, ktoré si je možné aj vypočuť. Treba však podotknúť, že celý proces detekcie piesne vrátane neskorších používateľských interakcií s aplikáciou je podmienený funkčným internetovým pripojením (či už Wi-Fi alebo 3G).

Ako už bolo spomenuté, službu TrackID má na svedomí spoločnosť Sony, ktorá po operačnom systéme Symbian presedlala a Android. Je preto celkom pochopiteľné, prečo sa táto aplikácia doposiaľ neobjavila aj pre zariadenia alternatívnych operačných systémov. TrackID je dostupný zdarma pre všetky smartfóny s operačným systémom Android verzie 2.2+.

Zdroj: Sony

appka dna google play 3

Foto v článku a na titulke - Sony

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Appka dňa, Sony

Diskusia (0 reakcií)