Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Vylepšené telefonovanie

08.08.2012, 14:55 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

exDialer ponúka viac možností pre vytáčanie a prijímanie hovorov, Full Screen ID je skôr o estetike

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Ešte stále si mnohí používatelia mýlia pojem mobil a smartfón. A potom nadávajú, že kto môže zaplatiť stovky eur za škatuľku na telefonovanie. Smartfón je pritom skôr malý počítač, ktorého jedna zo stoviek funkcií je volanie a prijímanie telefónnych hovorov. Ale aj táto základná vec sa dá pomocou aplikácií robiť efektívnejšie a efektnejšie. Z nich sme vybrali dvojicu exDialer a Full Screen ID.

Každý smartfón má od výroby zabudovanú aplikáciu na správu telefonických kontaktov a ďalšiu na vytváranie a prijímanie hovorov. Alternatívou s vyššou funkcionalitou je pomerne populárny exDialer. Podporuje témy: každý používateľ si môže vybrať, ako bude vyzerať. Aplikácia vie vyhľadávať a vytáčať aj pomocou prvých písmen, a to ako mena, tak aj priezviska. Samozrejme na numerickej klávesnici.

V zozname hovorov sú na pravej strane farebne označené prijaté, zmeškané, nedovolané a odmietnuté hovory, kedy a ako dlho hovor trval. Posunutím kontaktu vpravo sa začne hovor, posunutím vľavo zasa písanie SMS. Nechýba rýchla voľba podržaním jedného z čísel na numerickej klávesnici.

exdialer_1_google

     

exdialer_2_google

     

exdialer_3_google

appka dna google play 1

Súčasťou aplikácie je program na správu kontaktov exContacts. Medzi ním a exDialerom sa dá kedykoľvek prepínať. Kontakty sú rozdelené na skupiny, jednotlivé osoby a obľúbené. Vyhľadávanie je rýchle, buď pomocou písmen abecedy na pravej strane, alebo písaním mena cez vyhľadávač.

Po kliknutí na kontakt sa zobrazia všetky informácie, napríklad e-mailové kontakty, či domáca adresa. Na spodnej strane sú základné tlačidlá na volanie alebo vytvorenie SMS správy. Všetko je rýchle a prehľadné.

exDialer je bezplatný a bez reklám. Kto sa rozhodne dobrovoľne dotovať jeho výrobcu, tomu sa odomkne možnosť používať aplikáciu v horizontálnej polohe a tiež inštalovať rôzne pluginy. Témy sú väčšinou tiež platené. Milým prekvapením je, že aplikácia je preložená aj do slovenského jazyka.

Appka Full Screen Caller ID, ako prezrádza jej názov, umožňuje zmeniť štandardne malý obrázok volajúceho, prípadne volaného za akýkoľvek iný obrázok na celú plochu displeja. Široká je možnosť úprav. Možno meniť tlačidlá na prijatie a odmietnutie hovoru, veľkosť textu, prijatie hovoru posunutím celej fotografie, fotografie môžu byť z mobilu, SD karty alebo Facebooku a ukážu sa aj pri prijatí SMS.

Aj táto aplikácia je preložená do slovenčiny. Nejde o žiadnu zásadnú aplikáciu, bez ktorej by bol mobil nepoužiteľný. Ale aj také maličkosti môžu potešiť. Full Screen Caller ID je bezplatný, no plná verzia stojí 0,99 eur.

fsidc_1_google

     

fsidc_2_google

     

fsidc_3_google

appka dna google play 2

 

Foto v článku a na titulke - Google Play

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)