Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Where is my Perry

27.07.2012, 12:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Disney urobil klona svojho hitu Where is my Watter, hrdinom už je ale agent vtákopysk

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Appka dňa

Tak ako Rovio a jeho Angry Birds, aj Disney sa snaží zo svojho najväčšieho herného hitu vytĺcť čo sa dá. Originalita síce pominula, no aj napodobenina hry Where is my Watter dokáže zabaviť na dlhé hodiny. Princíp je takmer totožný, zmenil sa hrdina, zápletka a pribudli nové nástroje, ktoré robia hádanky s presúvaním vody návykové. Je to niečo ako filmové hity Spiderman či Hulk. Za posledné roky vznikli dva rôzne verzie z každého. Stále je to o tom istom a pritom je to aj tak iné.

Where is my Perry si za vzor berie špiónske seriály z konca minulého storočia. Hlavným protagonistom už nie je krokodíl Swampy, ale vtákopysk. Navyše nie je to len obyčajné zviera, ale tajný agent. Šialený vedec Dr. Doofenshmirtz znova zaútočil a Agenta P, ako sa hrdina volá, do centrály povolal Major Monogram. Do podzemnej základne sa cestuje potrubím, ktoré ale Dr. Doofenshirtz zatarasil rôznymi pascami a hádankami. Dohromady je levelov zatiaľ 80 a ďalšie budú pribúdať.

Znova je základným princípom ťahaním prsta mazať hlinu a dostať tak vodu ku spínaču, ktorý pustí Agenta P na ďalšiu úroveň. Popritom je potrebné zbierať troch záhradných trpaslíkov. Grafická stránka sa nezmenila, nové sú ale princípy manipulovania s prostredím a hlavne s vodou. S tou je tu nutné počítať vo všetkých troch skupenstvách. Para, voda a ľad sú pevne dané, alebo sa dajú počas lúštenia hádanky vytvoriť.

where is my perry_3_apple

     

where is my perry_2_apple

     

where is my perry_1_apple

Šialený vedec po ceste rozložil dva laserové stroje. Prvý zohrieva a tak mení vodu na paru alebo ľad na vodu. Druhý chladí a paru kondenzuje na vodu a vodu zas zamrazuje. Treťou prekážkou je akýsi vysávač, ktorý mení vodu na konfety. V niektorých leveloch sa toto zohrievanie alebo mrazenie nerobí pomocou laserov, ale tekutín. Aj v tejto hre je základom počítať s gravitáciou, masou a správnym načasovaním. Okrem trpaslíkov sú v leveloch schované aj tajné zložky, ktorých zbieranie odomkne bonusové levely.

Where is my Perry síce môže vyzerať ako len vykradnutie vlastného nápadu, niektorým hráčom sa ale páči viac ako originál s krokodílom. Aplikácia je dostupná pre Android zadarmo s reklamou, platená verzia pre Android a iOS stojí 0,79 eur.  

 

appka app store appstore logo

Zdroj: Apple

          

appka dna google play 1

foto v článku - Apple, na titulke - Google

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)