Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Appka dňa: Zedge

13.07.2012, 12:10 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Na zmenu celého smartfónu k obrazu svojmu stačí jedna aplikácia

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Jednou z výhod Androidu je, že umožňuje zmeniť si v systéme takmer absolútne čokoľvek podľa vlastného výberu. Na zmenu celkového grafického prostredia slúžia tucty rôznych launcherov. Veľkej časti používateľov ale stačí mať obľúbenú tapetu pracovnej plochy a zábavné či originálne zvonenia a zvuky oznámení. Práve na to bola vytvorená aplikácia Zedge. Za dlhé mesiace dostupnosti stále prináša nový obsah.

Zedge sa stal populárny hlavne pre svoju rôznorodosť, kvantitu tapiet, zvonení či notifikačných signálov a pre jednoduchosť ovládania. A tiež preto, že obsah doň môže pridávať ktokoľvek. Hoci to môže byť trošičku kontraproduktívne: mnoho zvukov či tapiet sa v databáze nachádza duplicitne.

V princípe by však Zedge mal uspokojiť „personalizačné chúťky“ každého používateľa. Appka má aj webovú verziu, no odtiaľ sa obsah nedá priamo posielať na smartfón. Na druhej strane, dá sa ručne importovať aj do iPhonu či BlackBerry. Ideálna je ale Android aplikácia.

Od verzie 3.0 ponúka Zedge okrem prepracovanejšieho ovládania aj animované tapety a bezplatné hry. Okrem fulltextového vyhľadávania pomôže filtrovanie podľa dátumu či obľúbenosti. Každé zvonenie po kliknutí spustí ukážku. Potom sa dá označiť ako obľúbené, ohodnotiť, zdieľať na sociálnych sieťach či cez e-mail a, samozrejme, stiahnuť do mobilu. Po stiahnutí stačí kliknúť znova a prideliť daný zvuk pre melódiu zvonenia, zvonenie pre presne určený kontakt, budík alebo oznámenie.

zedge_1_google

     

zedge_3_google

     

zedge_4_google

Podobne to funguje aj s tapetami. Na výber je mnoho kategórií, obrázky sú vo vysokom rozlíšení a dajú sa použiť aj ako panoramatická posuvná tapeta pre viacero pracovných plôch. Aplikácia podporuje aj zálohovania. Je ale potrebné sa zaregistrovať. Po kúpe nového mobilu sa potom stačí znova prihlásiť a všetky obľúbené tapety a zvuky sú znova dostupné na jednom mieste.

 

 

appka dna google play 2

Foto v článku a na titulke - Google Play

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, Appka dňa

Diskusia (0 reakcií)