Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple bude používateľov služby Siri výslovne žiadať o súhlas s nahrávaním

29.08.2019 | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

29.08.2019 | Roman Kanala

Presne kvôli takýmto vylomeninám nepouzívam Safari ci Chrome, ale Firefox. Nikdy Apple Mail, ale Thunderbird, ktorý je rovnaký aj pre Mac, Linux a MS-DOS. Nikdy nie Apple Music Store, lebo skladby v kúpené pre iTunes sa nestanú majetkom zákazníka, ale len sú mu poskytnuté pod nejakou licenciou. CD nie sú drahé a clovek vlastní fyzické médium. Nikdy nie Apple sign-in alebo nebodaj Facebok sign-in. Ak z nejakého dôvodu títo výkukovia cloveku zablokujú konto, nedostane sa nikam.

A uz vôbec nie Apple iCloud alebo Siri. Radsej cloud od protonmail. Kto neverí cudzím ludom, toho tazsie okradnú. Okradnú ho vlastní, ale to je uz o inom.

02.09.2019 | HlasNaHlas

Téma súkromia ma veľmi zaujíma. Aký je rozdielel medzi Apple sign-in a iCloud?
Myslíte si, že z Firefoxu a Thuderbirdu iOS potrebné údaje nevytiahne a neodošle ich do Applu?
Kto stojí za protonmailom? Nie sú v tom nejakí Rusi?
Ďakujem za odpoveď.

03.09.2019 | I1ilan

Protonmail je v CERNE vo Svajciarsku.Je to platena email sluzba.Je aj free verzia, ale je obmedzena na 500 MB a nefunguju vsetky moznosti emailu.Sifrovanie je robene tusim cez OpenPGP (https://protonmail.com/security-details).
Do prehliadaca odporucam pluginy, ktore skomplikuju pripadne uplne znemoznia stopovanie "surfovania" (uBlock atd.)

05.09.2019 | Roman Kanala

Nie, nie je v Cerne. Je to startup v Plan-les-Ouates, dedinke pri Ženeve. Len tí maníci sú bývalí Cerňáci, všetko veľké hlavy, doktori vied, sysadmini na veľkých mašinách, manageri vedeckých projektov a tak. Serverovňu majú v opustených horských podzemných bunkroch po armáde. Mail je kryptovaný nielen po ceste, ale aj na serveri samotnom. Ak by si niekto stiahol mbox, bude mu nanič. Je možné nastaviť dobu života mailu, po ktorej sa sám zmaže. Podliehajú švajčiarskemu systému ochrany súkromia. Nezbierajú informácie, a aj keby im dal ženevský súd príkaz na vydanie dôkazov, majú len zákonné minimum. Používajú to novinári a disidenti.

https://protonmail.com/

Iné projekty, ktoré zabezpečia súkromie:

https://duckduckgo.com nemá logy a neskladuje osobné informácie, preto je dobrý ako prvý vyhľadávač. Ak nedá výsledok, stále je možné ísť na google.

https://www.epicbro... používa chromium private browsing, lepší je už len Tor

rôzne VPN: pri používaní WiFi na letisku či vo vlaku umožní šifrovať komunikáciu aj vtedy, ak je http bez ssl