Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Apple cez víkend predával 50 iPhonov za sekundu. Prekonal rekord

28.09.2015, 17:15 | Marián Biel | © 2015 News and Media Holding

Mánia okolo smartfónov od Applu naberá na obrátkach. Aj keď by sa zdalo, že trh je nasýtený a predsa si nemôžu desiatky miliónov ľudí každý rok kupovať nový iPhone, posledné čísla tomu nasvedčujú. Za štartovací víkend Apple predal viac ako 13 miliónov kusov iPhonu 6S a 6S Plus. Len na pripomenutie, najlacnejší stojí v prepočte 700 eur, v akcii cez operátora zákazníci platia priamo menej.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 4

Apple sa hneď po víkende pochválil, že predaje jeho nových mobilov sú každým rokom lepšie. Spomínaných 13 miliónov kusov predstavuje predaj za prvé tri dni na vybraných (a najväčších) trhoch, nie globálne. Ako pripomína Techcrunch, pomôcť mohlo aj to, že v prvej vlne bola aj Čína. Pravda, tento trh bol medzi prvými aj pri predaji iPhonu 5S.

Vlani sa za prvý víkend predalo 10 miliónov kusov šestkového radu a rok predtým okolo 9 miliónov iPhonov 5S. Z toho by sa dalo dedukovať, že zákazníkom nejde až tak o technické parametre a kupujú stále viac kusov, či už ide o novú generáciu jablkového telefónu s novým dizajnom a množstvom nových funkcií, alebo aj vylepšovanej medzi generácie s písmenom S za číslovkou.

Zdroj: Apple

Tento rok iPhone 6S a 6S Plus mohli aj tak zaujať. Okrem pevnejšieho rámu s funkciou neohýbania sa pribudla aj 3D Touch funkcia. Dotykový displej už reaguje aj na silu, akou na určitý bod tlačí prst, a podľa toho vyvoláva rôzne ponuky menu alebo približuje mapy a fotografie.

S novým procesorom by mal aj výrazne narásť výkon. Podľa testov na webe Daringfireball.net má v nástroji GeekBench nový iPhone 6S lepšie skóre ako nový MacBook. Konkrétne v teste so zapnutým jedným jadrom procesor Apple smartfónu dosiahol o pár bodov viac než Apple laptop.

Sériový MacBook s procesorom Intel Core M s taktom 1,1 GHz získal 2295 bodov, veria d 1,2 GHz procesorom 2 420 bodov a iPhone 6S slušných 2 500 bodov. V teste zaťažujúcom všetky jadrá jablkový mobil za laptopom zaostával len minimálne.

iPhone 6S a 6S Plus sa začne od 9.októbra predávať v ďalších 40 krajinách sveta vrátane Slovenska. Oficiálna cena ešte pre náš trh nebola zverejnená, podľa všetkého bude totožná so štartovacou cenou vlaňajších iPhonov 6, teda od 699 eur za iPhone 6S a od 799 eur za iPhone 6S Plus.  

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 4

Tagy Apple, iPhone 6S, MacBook