Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple Mac Pro: Strúhadlo na syr s cenou dvojizbového bytu v Humennom

07.06.2019, 06:48 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Nedá sa poprieť, že Apple vie dizajnom svojich produktov zaujať. Pri iPhonoch alebo iPadoch je fantázia dizajnérov trochu obmedzená formou tohto druhu zariadení. Ale pri stolných počítačoch Mac Pro si prídu na svoje. Jeho najnovší model má nevšedný vzhľad, megalomanské parametre a dychberúcu cenu. Hlavne v kombinácii s novým monitorom Pro Display XDR, ktorého stojan sa už stal legendou internetu.

  • Tlačiť
  • 21

Mac Pro 2019 sa jemne ponáša na model, ktorý Apple predával do roku 2013. Tiež mal celohliníkovú konštrukciu s perforovaným predným a zadným krytom a výraznými držadlami navrchu. Potom prišiel Mac Pro, ktorému všetci hovorili „trash can“ - odpadkový kôš. Lebo to bol malý čierny zaoblený valec.

Teraz sa Apple vrátil k overenému obdĺžniku. Pre výrazné a nevšedné otvory na prednej a zadnej strane a tiež kvôli kovovému držiaku takmer každému hneď pripomína strúhadlo na syr. Menšie rozmery počítačovej skrinky dovoľujú jej postavenie aj na stôl, takže strúhadlo bude viac na očiach.

Mac Pro a strúhadlo od IKEAZdroj: Reddit

Spracovanie je ale špičkové. Tím šéf dizajnéra Applu Jonathana Ivea zjavne dbal na každý detail. Hoci pre cieľovú skupinu tohto počítača bude pravdepodobne dôležitejšie jeho využitie.

Mac Pro môže byť pri maximálnej konfigurácii ozaj výkonnostné delo. Podporovaný je až 28-jadrový procesor Intel Xeon W a do rovného tuctu slotov sa dá naskladať neuveriteľných 1,5 TB operačnej pamäte. Na porovnanie, dnešné bežné výkonné počítače používajú 32 až 64 GB RAM.

Mac Pro má ale od bežného počítača ďaleko. Osadiť sa dá 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy Apple, Dell, HP, Lenovo, Mac OS