Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple predstavil vlastnú TV službu aj kreditku. Chce zarábať na predplatnom

26.03.2019, 09:06 | ČTK

Americká spoločnosť Apple v pondelok predstavila detaily svojej novej spravodajskej predplatnej služby Apple News Plus, hernej predplatnej služby Apple Arcade a nové kreditné karty. Spoločnosť tiež plánuje spustiť novú videoslužbu, ktorá by mala konkurovať Netflixu, Amazonu a káblovej televízii.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Apple

Spravodajská služba bude stáť desať dolárov mesačne a bude zahŕňať zhruba 300 časopisov a niekoľko veľkých novín, vrátane The Wall Street Journal a Los Angeles Times. Apple uviedol, že inzerenti nebudú sledovať čitateľa vnútri aplikácie, čo je jeden z rozdielov oproti Facebooku a Googlu, ktoré sú tiež veľkými internetovými spravodajskými centrami.

Spoločnosť bude mať takisto vlastnú kreditnú kartu MasterCard s názvom Apple Card. Karta v sebe bude mať zahrnuté mapy Applu, ktoré budú ukazovať používateľom, kde míňajú peniaze. Apple súčasne dodal, že nebude vedieť, kde používatelia tieto peniaze míňajú. Karta bude bez poplatkov a ponúkne cash back, teda vrátenie peňazí z každého nákupu vo výške dvoch percent. Do konca roka by mala byť dostupná vo viac ako 40 krajinách.

Neprehliadnite

Príliš neskoro?

Od tohtoročnej jesene chce Apple vo viac než 150 krajinách ponúknuť hernú predplatnú službu Apple Arcade pre mobilné prístroje, stolové počítače a ďalšie prístroje v domácnosti. Apple uviedol, že spolupracuje s firmami Walt Disney, Sega a Annapurna Interactive na nové hernej službe, ktorá ponúkne viac ako sto titulov a bude dostupná v obchode App Store.

Televízna služba Apple TV Plus by mala prinášať pôvodnú tvorbu, a to ako zábavné relácie, tak filmy. Firma si na predstavenie novej služby pozvala hollywoodske celebrity Stevea Carella, Reese Witherspoon a Jennifer Aniston.

Analytici však varujú, že Apple prichádza na tento trh príliš neskoro. Konkurenčná služba Netflix má už 139 miliónov predplatiteľov po celom svete a podobné služby ponúka alebo sa chystá ponúkať viacero ďalších firiem.

S myšlienkou vlastnej silnej televízie sa pohrával už spoluzakladateľ spoločnosti Steve Jobs, nestihol ju však dokončiť. Jeho nástupca, súčasný generálny riaditeľ Tim Cook, vytváral scenár pre novú službu takmer osem rokov.

Hlavnou značkou a hlavným zdrojom zisku Applu je iPhone, jeho predaj však začal klesať. Firma preto hľadá nové zdroje rastu a rozhodla sa expandovať v oblasti digitálnych služieb za predplatné. Príjmy firmy v segmente služieb vlani stúpli o 24 percent na 37,1 miliardy dolárov. Na celkových príjmoch firmy sa tento sektor podieľal približne 14 percentami, napísali agentúry AP a Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Apple

Diskusia (0 reakcií)