Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple pripravuje nový Macbook Pro. Dostane skener odtlačkov a možno aj Siri

26.05.2016, 09:30 | Jozef Kotrý | © 2016 News and Media Holding

Na jeseň by mal prísť na trh prvý radikálny redizajn vlajkového jablkového laptopu od roku 2010. S blížiacim sa termínom sa objavujú viac i menej potvrdené informácie o novinkách, ktoré by mal obsahovať. Čo teda Mac Book 2016 zrejme ponúkne?

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Apple, MacBook

Jednou z najvýznamnejších noviniek má byť bezpečnostný prvok TouchID pre snímanie odtlačkov prstov, známy z iPhonov a iPadov. Informáciu o tom priniesol analytik Ming-Chi Kuo a pre niektoré magazíny ju potvrdili aj interné zdroje vo firme Apple.

Nový MacBook Pro by tiež mal obsahovať dotykový OLED panel. Je úlohou bude nahradiť funkčné tlačidlá, ktoré sa nachádzajú nad klávesnicou. Okrem tradičných funkcií ako ovládanie jasu či hlasitosti prinesie aj ďalšie nové, zatiaľ nešpecifikované funkcie.

Špekuluje sa, že tento OLED panel by mal byť tiež vstupom pre rozhranie TouchID. Podľa iných zdrojov by zasa snímač mal byť implementovaný do trackpadu.

Touch-ID-iPhoneZdroj: Macblog.sk

Nové MacBooky Pro budú tiež tenšie a ľahšie než ich predchádzajúce modely. Predávať by sa mali ako zvyčajne v dvoch veľkostných variantoch, s 13,5- a 15-palcovým displejom. Inováciou v dizajne majú byť pánty displeja, ktoré vraj budú tvarované pomocou špeciálnej technológie vstrekovania kovu.

Ohľadom konektivity tiež kolujú zvesti o tom, že MacBook Pro dostane Thunderbolt tretej generácie ako aj USB C. Napriek tomu, že Apple v posledných rokoch presadzuje redukciu množstva konektorov na svojich zariadeniach.

Zmenia sa aj útroby laptopu. MacBook Pro by mal byť vybavený rýchlejšími čipmi z produktovej rady Skylake od Intelu. Vyššie modely majú získať grafické karty z rady Polaris 400 od AMD.

Podľa avizovaného dátumu vydania by sa už mal do Macbookov Pro dostať aj najnovší operačný systém Os X vo verzii 10.12 pod označením Fuji, ktorý by mal tiež prísť na jeseň tohto roku. Jeho najväčšou prednosťou je implementácia hlasovej asistentky Siri konečne aj do Macbookov.

Minulý rok sa Siri preniesla aj do platformy Apple TV a do inteligentných hodiniek Apple Watch. V novej verzii operačného systému by mala získať vlastnú položku v nastaveniach a funkčne by mala byť pomerne jednoducho implementovaná do rohu obrazovky.

Predpokladané zapojenie Siri do systémuZdroj: 9to5mac.com

Predstavenia operačného systému sa máme dočkať už v júni na konferencii WWDC 2016, no podľa zdrojov sa už zrejme počas nej nedočkáme predstavenia nového Macbooku a jeho oficiálne predstavenie príde samostatne neskôr.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Apple, MacBook

Diskusia (0 reakcií)