Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Asus Taichi a Transformer Book: Hybridy tabletu a notebooku

05.06.2012, 08:30 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Taiwanská značka po Padfone znova definuje nový formfactor

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Taiwanský veľtrh spotrebnej a výpočtovej techniky Computex 2012 sa začína v utorok (5. júna), no už v jeho predvečer domáci Asus ukázal zaujímavé novinky. Najmä dvojicu hybridov, ktoré vytvárajú nový druh prenosných zariadení. Taichi je klasický notebook so systémom Windows 8, ktorý má namiesto krytu druhý, dotykový displej. Transformer Book je pokračovaním konceptu tabletov s pripojiteľnou klávesnicou. Ale v tomto prípade ide o „tablet“ s plnohodnotným procesorom, veľkosťou do 14 palcov a osmičkovými oknami.

Asus sa nikdy nebál experimentovať s novými formfactormi. Jeho Android tablet Transformer či Slider boli prijaté s rozpakmi, no nakoniec sa stali predajnými hitom. Exotický je aj Padfone, tablet, ktorého všetky výpočty robí smartfón.

Najnovšie sa tento výrobca zameriava na tých, ktorí chcú plnohodnotný laptop s Windows 8, no filozofia tabletov im nie je vzdialená. Transformer Book je na prvý pohľad bežný ultrabook s tenkým kovovým telom a full HD displejom s uhlopriečkou 11,6, 13 alebo 14 palcov. Už len samotný fakt, že len na necelých dvanástich palcoch sa vošlo rozlíšenie 1920 x 1080 bodov stojí za pozornosť.

Tento displej je pritom dotykový a dá sa od klávesnice jednoducho oddeliť. Asus podrobnosti nešpecifikoval, no logicky možno usudzovať, že všetky komponenty neschováva klávesnica, ale displej. Hardvérovú výbavu tvorí plnohodnotný procesor Intel Core i7 tretej generácie, štyri gigabajty operačnej pamäte, dedikovaná grafická karta a a rýchly SSD disk.

Nechýba dvojica webových kamier. Batérie sú dve, jedna v hlavnej jednotke a druhá v časti s displejom. Asus zatiaľ neprezradil, aká je spotreba a či ide o kompletne pasívne chladený systém. Ale veľmi pravdepodobne by tabletonotebook s výdržou dve hodiny a ventilátormi nemal veľký úspech. Neznáma je tiež cena a dátum príchodu na trh.

Model Taichi je ešte o niečo extravagantnejší. Na prvý pohľad takisto vyzerá ako klasický ultrabook s uhlopriečkou 11,6 alebo 13,3 palca a full HD displejom, len v tomto prípade sa už nič neoddeľuje. Vrchná časť zariadenia, kde je obvykle len logo výrobcu je ale druhý, už dotykový displej.

Zatvorený notebook je vlastne tablet s Windows 8. So zaujímavou funkciou zrkadlenia na vonkajšom displeji môže zobrazovať to, čo je práve na tom vnútornom. Originálny spôsob prezentácie a podobne. Parametre Taichi sú štandardné. Teda Core i7 Ivy Bridge procesor, 4GB RAM, SSD disk a konektory VGA, USB 3.0 a micro DVI. Ani Taichi nemá zatiaľ stanovenú cenu ani dátum uvedenia.

 

Foto v článku a na titulke - Asus

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Asus, Computex, tablet, Windows 8

Diskusia (0 reakcií)