Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bang & Olufsen Beolit 12: Dizajnový reproduktor k bazénu

29.06.2012, 11:00 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Keď viac záleží na kvalite prenosnej hudby, než na výhodnej cene

  • Tlačiť
  • 0

Dánska spoločnosť Bang & Olufsen je známa každému audiofilovi. Prípadne tým, ktorým záleží na unikátnom dizajne a nemajú hlboko do kapsy. Jedným z produktov dostupnejších aj pre masy je prenosný reproduktor Beolit 12. Drží sa filozofie Bang & Olufsen, má teda originálny vzhľad a výkonu na rozdávanie.

Beolit 12 je dielom dánskej dizajnérky Cecilie Manz, ktorá sa zjavne inšpirovala klasickými prenosnými tranzistorovými rádiami zo 60. a 70. rokov minulého storočia. Výsledkom je jednoduchá škatuľa s koženým držadlom.

Aj keď z diaľky môže pripomínať dámsky kufrík na „šminky“, na denné prenášanie pre dámy veľmi nebude. Masívne magnety a kovová konštrukcia sa podpísali pod hmotnosťou 2,8 kilogramu. Rozmery Beolitu 12 sú 23 x 18,8 x 13,3 centimetra. Krabička celá obohnaná penetrovaným hliníkom a držadlom z pravej kože je na výber v žltej, tmavošedej, modrej a šedej farbe.

Nejde ale len o dizajn. Vo vnútri Beolitu sa nachádza reprozostava 2.1: vyrovnané dvojpalcové stereo s možnosťou virtuálneho priestorového zvuku a samostatný štvorpalcový subwoofer pre účinné basy. Zosilňovač triedy D má celkový výkon 120 wattov.

Toto pomerne malé zariadenie podľa výrobcu dokáže ozvučiť celú záhradu s bazénom, veľkú terasu alebo pol bytu. Beolit nie je vodeodolný, ale krátke ostriekanie vodou zvláda bez problémov. Na prevádzku nepotrebuje pripojenie do elektrickej siete. Energiu čerpá z akumulátora, ktorý na jedno nabitie vydrží osem hodín prehrávania. Pri bezdrôtovom AirPlay prehrávaní polovicu.

Z toho je už jasné, že reproduktor je stavaný hlavne pre applovské zariadenia. Hoci to nie je podmienka. Beolit 12 podporuje aj pripojenie iných prehrávačov, ktoré sa pripájajú cez USB alebo klasický jack konektor. Pre nastavenie bezdrôtového prehrávania a tiež na prehrávanie z domácej siete slúži ethernetová prípojka.

Priamo na reproduktore sa dá ovládať len hlasitosť a zapínanie bezdrôtového prehrávania. Všetky ostatné prehrávacie prvky sú už na displeji iPhonu či iPadu. Za štýlový reproduktor si treba trochu priplatiť. Na Slovensku sa predáva za sedemsto eur. 

Foto v článku a na titulke - Bang & Olufsen

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bang & Olufsen

Diskusia (0 reakcií)