Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Benestra definitívne prechádza do portfólia expartnera J&T

31.08.2016, 17:40 | Jozef Andacký | © 2016 News and Media Holding

Investičný fond Sandberg Capital dokončil prevzatie telekomunikačnej firmy Benestra od jej poľských a amerických majiteľov. Transakciu, ktorej výška sa podľa zdrojov z jej blízkosti pohybovala okolo sto miliónov eur, pred dvoma týždňami schválil Protimonopolný úrad SR, v týchto dňoch prebehol finančný prevod. V podniku nastávajú prvé personálne zmeny. Doterajší CEO Piotr Sieluk odchádza, firmu povedie investičný manažér Sandbergu Michal Rybovič.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Benestra

Stopercentný vstup do Benestry ohlásil Sandberg, za ktorým stojí expartner J&T Martin Fedor, koncom mája tohto roka. Pre slovenský investičný fond išlo o prvú operáciu v telekomunikačnej brandži. A podľa vyjadrení jeho zástupcov nepôjde o poslednú.

„Pre Sandberg Capital predstavuje kúpa spoločnosti Benestra prvý a významný krok do sektoru telekomunikácií. Práve ten čaká konsolidácia, na ktorej sa chceme aktívne podieľať,“ uvádza M. Rybovič.

Benestra, ktorú doteraz ovládalo konzorcium investorov na čele s poľskou spoločnosťou Innova Capital a americkou Columbia Capital, má naďalej fungovať pod existujúcim obchodným menom. Sandberg jej sľubuje ďalší rozvoj. „Našou ambíciou je investovať do budovania infraštruktúry, aby sme v budúcnosti čo najlepšie uspokojili stále náročnejšie požiadavky zákazníkov,“ tvrdí M. Rybovič.

O ďalších zmenách v Benestre zatiaľ nový vlastník neinformoval. Podľa informácií TREND.sk plánuje v blízkom čase posilniť jej manažérsky tím.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Benestra

Diskusia (0 reakcií)