Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BeoVision 4: 85 palcov na motorizovanom stojane

17.05.2011, 11:20 | Marián Biel | © 2011 News and Media Holding

Bang & Olufsen uvádza ultraluxusnú 3D plazmu

  • Tlačiť
  • 0

Dánsky výrobca hi-fi zariadení Bang & Olufsen má pre záujemcov o video vo svojom portfóliu aj niekoľko televízorov. Medzi najnovšie modely patrí BeoVision 4, ktorý sa predáva s gigantickou uhlopriečkou a s unikátnymi drobnosťami ako motorizovaný stojan a opona.

Najnovší BeoVision 4 má uhlopriečku 85 palcov, teda 212 cm. Pri takej veľkosti by sa už žiadalo 4K rozlíšenie, ale na to si treba ešte nejaký ten rok-dva počkať. Zatiaľ sa treba uspokojiť s full HD. Do budúcnosti Bang & Olufsen uvažuje aj o 103-palcovom ekvivalente tohto televízora. O kvalitu obrazu sa stará viacero funkcií, napríklad Automatic Colour Management. Tá po každých 100 hodinách automatický znova prestaví farebné podanie, ktoré pri plazmách pozvoľna degraduje.

Ako sa na Bang & Olufsen patrí, kvalita zvuku vstavaného reproduktora by mala byť tiež na nadštandardnej úrovni. Televízor je vybavený stredovým reproduktorom BeoLab 10. Bonusom je prehrávanie full HD trojrozmerného obrazu (1 920 x 1 080 bodov pre každé oko), ktorý ale vyžaduje aktívne 3D okuliare.

beovision_1

Zdroj: 1

Ozajstnou špecialitou je konštrukcia televízora. Elegantný obor z brúseného hliníka sa môže montovať aj na stenu, no primárne sa predáva s motorizovaným stojanom. Ten obrazovku dokáže vertikálne aj horizontálne nakláňať pre čo najlepší pozorovací uhol. Po vypnutí sa dokonca zatiahne čierna opona pre ochranu obrazovky a celý televízor sa spustí k zemi, aby nerušil dizajn modernej obývačky.

V balení je aj univerzálny diaľkový ovládač s dotykovým displejom Beo 6, ktorý okrem postavenia televízora do pozoru dokáže ovládať aj ostatné B&O hračky v domácnosti.

A nakoniec cena, ktorá je pri tomto modely trochu symbolická. Za každý palec uhlopriečky si výrobca žiada tisíc amerických dolárov. V tejto sume je zahrnuté kompletné balenie 3D televízora s reproduktorom, motorizovaným stojanom a univerzálnym diaľkovým ovládačom.

Foto na titulke a v článku - Bang & Olufsen

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bang & Olufsen

Diskusia (0 reakcií)