Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bezos potrebuje peniaze na vesmírne lety, obetuje akcie Amazonu

07.04.2017, 09:30 | ČTK

Šéf firmy Amazon Jeff Bezos chce od budúceho roka ponúkať turistické lety do vesmíru prostredníctvom svojej vesmírnej leteckej spoločnosti Blue Origin. Aby ich mohol financovať, bude ročne odpredávať akcie Amazonu za jednu miliardu dolárov. J. Bezos to uviedol na vesmírnej konferencii v Colorado Springs.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa aktuálneho odhadu agentúry Bloomberg vlastní šéf najväčšieho internetového obchodu na svete majetok v hodnote okolo 78 miliárd dolárov.

Blue Origin chce od budúceho roka ponúkať 11-minútové lety do vesmíru. Raketa New Shepard a kozmická kabína pre šesť osôb s veľkými oknami vynesú pasažierov do výšky viac ako 62 kilometrov nad zemou. Tu si cestujúci budú môcť vyskúšať niekoľkominútový stav nulovej gravitácie a pozorovať zemeguľu na pozadí čierneho vesmíru.

Neprehliadnite

Podnik vykonáva od roku 2015 pokusné lety bez ľudskej posádky. Cena letu zatiaľ nebola stanovená. Podľa J. Bezosa je však cieľom firmy postupne znižovať náklady tak, aby sa do vesmíru v budúcnosti mohli pozrieť milióny ľudí.

J. Bezos nie je jediný, kto pracuje na platených letoch do vesmíru. Konkurujú mu ďalší miliardári ako zakladateľ firmy Virgin Richard Branson so svojou Virgin Galactic alebo Elon Musk, šéf firmy na výrobu elektromobilov Tesla, so svojou spoločnosťou SpaceX. Tej sa minulý týždeň podarilo prvýkrát vyslať do vesmíru už raz použitú raketu a nechať ju znova bezpečne pristáť. Tento krok má v budúcnosti zlacniť vesmírne lety.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Amazon, Jeff Bezos

Diskusia (0 reakcií)