Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bicyklom na MS v hokeji. ZSSK mešká, bikesharing do Košíc prinesie niekto iný

10.04.2019, 13:35 | Jozef Andacký | © 2019 News and Media Holding

Desiateho mája sa v Košiciach a Bratislave začínajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. V Košiciach chceli športovú udalosť roka marketingovo spojiť so svojím projektom aj dvaja budúci prevádzkovatelia systému vypožičiavania bicyklov (bikesharing). Jednému z nich sa to už určite nepodarí.

  • Tlačiť
  • 1

S myšlienkou priniesť bikesharing do Košíc sa v minulosti pohrávalo viacero firiem. Konkrétne kontúry projektu napokon predstavili len dve – provider internetových a televíznych služieb Antik Telecom a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Antik Telecom plánuje na budúci týždeň v pondelok (15. apríla) spustiť testovaciu prevádzku bikesharingu, ktorý nazval Verejný bicykel. Zapojiť sa do nej môžu zákazníci providera zo sídliska Nad jazerom.

ZSSK zatiaľ nemá pre svoj systém vybraný ani názov, ale ani dodávateľa. Hovorca dopravcu Tomáš Kováč pre TREND uvádza, že tendrové podmienky v súčasnosti kontroluje ministerstvo pôdohospodárstva. Tento rezort administruje eurofondy, z ktorých ZSSK vlani získal dotáciu 580-tisíc eur na vybudovanie svojho bikesharingu.

Zaparkuj hocikde

Antik plánuje ostrý štart systému na prvého mája. Vtedy zverejní aj ceny, za ktorých si bude možné bicykel vypožičať. Antik zatiaľ iba avizuje, že ich nastaví tak, aby boli atraktívne pre turistov aj dochádzanie do práce. Je tiež pravdepodobné, že provider zvýhodní svojich klientov internetových a televíznych služieb.

Neprehliadnite

Viacero detailov o prevádzke bikesharingu je už známych. Po prvé, Antik chce do systému zapojiť až

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Antik, bikesharing, Košice, MS v hokeji 2019, ZSSK