Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

BlackBerry KEYone sa začína predávať na Slovensku

14.06.2017, 18:00 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Nevšedné spojenie Android smartfónu, hardvérovej klávesnice a značky BlackBerry malo premiéru už začiatkom roka. Vtedy ale ešte neboli známe úplne všetky špecifiká a ani finálny názov a cena. Už to však tajomstvom nie je a predaj začína aj na slovenskom trhu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Kanadská firma BlackBerry patrila kedysi medzi kráľov biznisových mobilov. Podobne ako Nokia sa však nie úplne najlepšie vysporiadala s príchodom smartfónov. Pre tieto a iné záležitosti získala práva na používanie značky BlackBerry čínska spoločnosť TCL, ktorá vlastní aj značku smartfónov Alcatel. Teraz to skúšajú s modelom, ktorý má nádych nostalgie a pritom parametre takmer vlajkovej lode. Lenže cena je ako pri plnohodnotnej vlajkovej lodi.

Kovový KEYone má 4,5-palcový displej s pomerom strán 3:2 a netypickým rozlíšením 1 620 x 1 080 bodov. Hustota 433 ppi však patrí k špičkovým. Dôvodom nevšedných rozmerov je qwerty hardvérová klávesnica pod displejom. Hlavne fanúšikovia modelov ako BlackBerry Passport alebo Priv si tak prídu na svoje. Zachované boli aj unikátne vlastnosti ako funkcia touchpadu na všetkých klávesoch a čítačka odtlačkov prstov v medzerníku.

Zdroj: TCL

Rovnako nechýbajú ďalšie černicové záležitosti ako centrum pre komunikáciu BlackBerry Hub alebo bezpečnostná platforma Dtek. Všetko beží na Androide 7.1 Nougat.

Inak sú ale parametre skôr zo segmentu vlaňajších vlajkových lodí. Samozrejme, aj s 8-jadrovým Snapdragon 625 a 3 GB operačnej pamäte sú stále, čo sa týka výkonu, pre väčšinu používateľov viac než dosť. Konkurenti ale tieto parametre mali vo svojich top kúskoch minulý rok.

Zdroj: TCL

Na ukladanie dát je dostupných 32 GB a rozšíriť sa dajú pamäťovou kartou. Predná kamera má rozlíšenie 8 Mpix, zadná od Sony má rozlíšenie 12 Mpix, optickú stabilizáciu a svetelnosť f/2.0. Batéria s kapacitou slušných 3 505 mAh podporuje rýchle nabíjanie QuickCharge 3.0.

Hoci sa očakávala cena okolo 500 eur, oficiálna odporúčaná maloobchodná cena BlackBerry KEYone pre slovenský trh je 629 eur. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, blackberry

Diskusia (0 reakcií)