Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Canon PowerShot D20: Do blata, aj do kaluže

09.02.2012, 12:49 | Martin Trilec | © 2012 News and Media Holding

Odolný kompakt má dvanásť megapixelov, Full HD video a päťnásobný zoom

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Canon

Jedným z najnovších prírastkov v portfóliu Canonu je odolný kompakt PowerShot D20 určený predovšetkým do terénu, pod vodu a podobných fyzicky sťažených podmienok. Jeho základom je 12-megapixelový CMOS snímač, ktorému sekunduje procesor DIGIC štvrtej generácie s technológiou iSAPS.

Ďalším dôležitým prvkom je optika. V dé-dvadsiatke ju tvorí dvanásť prvkov v desiatich skupinách, celkovo teda šesť šošoviek. Ponúka štandardný rozsah ohniskovej vzdialenosti, 28 až 140 mm (v prepočte na 35 mm ekvivalent). So svetelnosťou je to už horšie, minimálne spodnou hranicou, F3.9 (horná má F4.8). Optika je plne stabilizovaná, hoci iba dvojkrokovo a je posuvného charakteru.

Automatické zaostrovanie je založené na detekcii kontrastného vzhľadu zaostrovaných objektov. Má k dispozícii deväť ostriacich bodov vrátane funkcie ostrenia na stred či rozpoznávania tvárí. Zaostrovať možno na statické ako aj pohybujúce sa objekty. Nechýba ani manuálne zaostrovanie, pričom minimálna vzdialenosť zaostrovaného objektu je jeden centimeter.

powershotd20_canon

Nový PowerShot ponúka ISO v pomerne slabom rozsahu, 100 až 3 200. Nejde teda o fotoaparát, ktorý okrem ťažkých podmienok prostredia bravúrne zvláda aj podmienky svetelné. Na druhej strane, aparát má integrovaný blesk, ktorý v takomto prípade vysoké ISO dokáže nahradiť, ale iba do vzdialenosti 3,5 metra.

Plusom aparátu je video s rozlíšením 1 920 x 1080 pixelov a plynulosťou dvadsaťštyri snímok za sekundu či vstavaný GPS modul. Maximálna hodnota sekvenčného snímania takmer dosahuje dva fotografie za sekundu (1,9 FPS).

Aparát podporuje SD pamäťové karty a k počítaču sa pripája pomocou Hi-Speed USB 2.0 rozhrania, na premietacie účely zase slúži HDMI konektor. LCD obrazovka má tri palce a rozlíšenie 0,46 megapixela. Je typu LCD PureColor II. Foťák poháňa lítiový akumulátor s výdržou na 280 statických snímok.

powershotd20_canon

Canon PowerShot D20 znesie hydrostatický tlak do hĺbky desiatich metrov, pád z poldruhametrovej výšky, chlad až do mínus desať stupňov Celzia a mal by aj odolať prachu. Komu by vodotesnosť do desiatich metrov nestačila, môže siahnuť po puzdre, ktoré neprepustí vodu až do hĺbky štyridsiatich metrov. Dostupnosť ani cena produktu zatiaľ výrobca nešpecifikoval.

Položka

Špecifikácia

Kategória

Kompaktný odolný fotoaparát

Optika

Canon 5 - 25 mm (28 - 140 mm) ~ 5x optický zoom, makro od 1 cm

svetelnosť F3.9 - F4.8

opticky stabilizovaná (2-kroková stabilizácia)

Snímač

1/2,3" BSI-CMOS, 12,1 Mpx

veľkosť 6,17 x 4,55 milimetrov

Obrazový procesor

Canon DIGIC 4

ISO

100 - 3 200

Sekvenčné snímanie

max. 1,9 FPS

Autofocus

kontrastný, 9 ostriacich bodov

statický, dynamický, rozpoznávanie tvárí

LCD

3" TFT LCD PureColor II, 460-tisíc obrazových bodov

Video

Full HD (1080p) pri plynulosti 24 FPS, mono zvuk

USB

áno, Hi-Speed USB 2.0 (480 Mbit/s)

HDMI

áno, miniHDMI

GPS

áno

Wi-Fi

áno

Podpora pamäťových kariet

SD, SDHC, SDXC

Akumulátor

lítiový, výdrž cca. 280 snímok na jedno nabitie

Iné vlastnosti

vodotesnosť, prachuodolnosť, mrazuvzdornosť, odolnosť voči pádu

Hmotnosť a rozmery

228 gramov, 11,2 x 7,1 x 2,8 centimetrov

Dostupnosť a cena

(nešpecifikované)

Foto v článku a na titulke - Canon

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Canon

Diskusia (0 reakcií)