Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Čínsky technologický gigant Xiaomi bude už aj oficálne na slovenskom trhu

14.07.2017, 13:01 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

V Európe si firma Xiaomi pomaly buduje meno vďaka technologickým nadšencom, ktorí začali používať jej smartfóny. Oficiálne ale na starom kontinente zastúpenie nemá. Podľa vyjadrenia manažéra spoločnosti sa to má onedlho zmeniť.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

Xiaomi

Xiaomi (čítaj šaomi) tunajší používatelia buď nepoznajú, alebo počuli o ich smartfónoch. Niekoľko nadšencov si cez AliExpress objednalo aj lacné fitness náramky Mi Band. 

Čínsky výrobca techniky je pritom technologický obor s veľmi širokým portfóliom produktov. Niečo ako čínsky Samsung. V ponuke má outdoorové kamery, čističky vzduchu, smart lampy, okuliare pre virtuálnu realitu a tiež elektrické zubné kefky a kolobežky.

Neprehliadnite

Do povedomia sa po prvýkrát dostal aj na domácom trhu primárne pre ich smartfóny. Tie nabúrali predstavu o tom, že čínska značka nevie robiť kvalitné výrobky a udržať si lákavú cenu.

Len pred pár dňami Xiaomi oznámil, že sa chystajú na globálnu expanziu a plánujú do troch rokov otvoriť vo svete dvetisíc kamenných značkových predajní. A aj v Európe, vrátane Slovenska.

Najnovšie sa im to podarilo v Aténach. Rozširovať sa na európskom trhu začali už pred dvoma rokmi, kedy tu otvorili svoj e-shop. Bol ale určený len pre zákazníkov z pár krajín a ponúkal len malú časť ich portfólia.

Zdroj: Xiaomi

Pre portál Handelsblatt sa manažér firmy Liu Yi vyjadril, že teraz už to bude expanzia „kamenná“. Polovicu zo spomínaných dvetisíc predajní chcú v zahraničí otvárať s partnermi.

Podľa posledných správ to má byť Nokia, ktorá sa tiež snaží znova vrátiť do starých koľají a byť v retaile aktívna. Partnerstvo má byť aj na úrovni vývoja. Neoficiálne sa hovorí o tom, že chystaná Nokia 9 má používať čipy Surge S1 od Xiaomi.

Medzi prvými krajinami spomínanej expanzie sú štáty z Balkánu a Pobaltia, a tiež Slovensko. Príchod na trh by mohol znamenať, že sa rozšíri ponuka predávaných modelov. Ale hlavne, zákazníci sa budú môcť spoľahnúť na dostupnejší servis a komunikáciu so zákazníkom.

Xiaomi má týmto krokom reagovať na silnejúcu konkurenciu na domácom trhu, kde bol donedávna lídrom a dokonca v predaji smartfónov aj svetovou trojkou. Značky ako Huawei a Lenovo si ale z koláča odkrajujú stále viac. Expanziou tak presunie konkurenčný boj Xiaomi do Európy, kde tieto značky už zázemie vybudované majú.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Xiaomi