Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Citroën Ami je nový elektromobil. Stojí 20 eur mesačne a netreba vodičák

28.02.2020, 14:27 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Je to niečo medzi malým mestským autom a elektrickým skútrom. Citroën Ami je úplne iný druh dopravného prostriedku. Jazdiť na ňom môžu aj tínedžeri bez vodičského preukazu, prekvapí aj cena.

  • Tlačiť
  • 7

Citroën ukázal Ami ešte ako koncept minulý rok. Pomerne prekvapujúco sa takmer bez zmien dostáva do výroby a od marca aj na európske cesty. Nie je to klasický elektromobil. Na Ami je lepšie sa pozerať ako na novú filozofiu mestskej dopravy. Prináša veľa zaujímavých výhod, ale aj pár háčikov.

Neprehliadnite

Auto pre tínedžerov

Základom všetkého je dostupnosť. Nie iba cenová, ale aj z pohľadu cestovania po meste a veku. Citroën Ami je kvôli maximálnej rýchlosti 45 km/h a hmotnosti 490 kilogramov zaradený do kategórie L7e. To znamená, že fakticky ide o štvorkolku s dverami, strechou a miestom pre dvoch cestujúcich sediacich vedľa seba. S vykurovaním je navyše použiteľná celý rok a bez prilby.

To okrem iného znamená, že vo Francúzsku na nich budú môcť jazdiť už 14-roční mladíci bez vodičského preukazu.

Citroën Ami pri nabíjaníZdroj: Citroën

V iných európskych krajinách, vrátane Slovenska, s Ami budú môcť jazdiť držitelia vodičského oprávnenia B1, ktoré sa vystavuje už 16-ročným vodičom. Hoci to pre mnohých nebude priamo dizajnový skvost, výrobca ho označuje za nástroj samostatnosti. Pre stredoškoláka to môže byť zaujímavý a cool ekvivalent autobusu alebo čakania na ozajstné auto.

Citroën Ami je poháňaný elektromotorom s výkonom

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Citroën, elektromobilita