Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Cloud zmení svet tak ako automobily, tvrdí šéfka česko-slovenského Microsoftu

12.12.2016 | Marián Biel

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

13.12.2016 | LPB

Pár perál, čo ma zaujali:
"Sme jediný predajca, ktorý poskytuje riešenia vo všetkých oblastiach spolupráce a produktivity"
"asistentku Cortana, ktorú denne využívam"
"nie sme tak ďaleko od teleportovania"

Palec hore za pichľavé otázky pán Biel:-) A odpovede? Svojim spôsobom zábavné čítanie.

13.12.2016 | IvanPe

Po skusenostiach s drahym softwarom, ktory prevezme kontrolu nad mojim pocitacom a hodiny stravene odpajanim phishingovych casti, sa vraciam k Linuxu. Chvilu mi potrva sa zorientovat, ale system bude stabilny a hlavne moj.

13.12.2016 | I1ilan

Microsoft :)

13.12.2016 | Roman Kanala

Cloud MS-DOS Azur funguje paradoxne práve vďaka tomu, že nie je MS-DOS, ale Linux alebo FreeBSD. Chvíľu im trvalo, než pochopili, ako pracovať s Linuxom, lebo ako Steve Ballmer povedal, Linux je ako rakovina, ktorá nakazí všetko, čoho sa dotkne. Linux má totiž licenciu GPL a GPL2, ktorá zabraňuje vykrádať kód a predávať ho ako svoj. Naopak, všetko, kde je kúsok kódu pod licenciou GPL, musí byť open source a tiež pod licenciou GPL.

Ich Azur ale môžu bez obáv používať pod Linuxom, lebo z neho nič neberú, ani tam nič nepridávajú.

MS-DOS je legenda vo vykrádaní kódu iných. Je známe, že chybové hlášky Windows 95 a 98 dlho hovorili o toolboxe Apple. Sieťovanie majú založené na Unixe BSD. Kusy kódu vykradli od konkurentov, ktorých potom zničili súdnymi poplatkami a keď žalobca zbankrotuje, súdny spor sa ukončí.

MS-DOS tiež právom silnejšieho pretláča svoje šmejdy. Zničil konkurečný Corel Office, zničil tabuľkový WingZ, zbastardil Javu, JavaScript i HTML. Dnes má nazbíjaný taký vojnový poklad, že už môže všetko. Ale napríklad poriadny filesystém nemá dodnes. Volumesy sú stále označované písmenkami. Najlepšie je vyhnúť sa všetkému, kde človek uvidí C:\ - Linux je zadarmo a má zaujímavú vlastnosť, že funguje. Podobne aj Mac OS X, ktorý je zamaskovaný Unix FreeBSD. A samozrejme BSD Unix je stále zadarmo: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD, DragonFly BSD.