Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nerozumiete virtuálnej realite? Pozrite, čo všetko dokáže

15.03.2017, 14:10 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Podobne ako ešte nedávno bol osobný počítač pre veľkú časť dospelej populácie synonymum hernej konzoly a až postupne ho začali ľudia uznávať ako pracovný nástroj, virtuálna realita má podobný osud. Pritom tieto zvláštne okuliare môžu pomáhať pri predaji bytu alebo trénovaní umeleckého talentu.

  • Tlačiť
  • 0

Vo firme GrandPano sme si mohli vyskúšať viaceré svety, ktoré vo virtuálnej realite vedia vytvoriť. Nie je prekvapením, že jedno z najčastejších využití je realitný trh. Cez virtuálnu realitu sa dá už veľmi realisticky simulovať nielen interiér a exteriér nehnuteľnosti. Ale naživo meniť zariadenie a farby, prípadne ich doplniť o skutočné fotografie. Potom sa môžete pozrieť, aký budete mať skutočný výhľad z piateho poschodia novostavby, ktorá nemá vybudované ani základy.

Na zábavu, ale aj ako úplne nový druh umenia fungujú rôzne aplikácie na tvorbu 3D obsahu priamo vo virtuálnej realite. Najlepším príkladom je Tilt Brush od Googlu, ktorý dovoľuje v podstate robiť trojrozmerný obraz. Takže vlastne sochu.

GrandPano práve pripravuje pre veľkú automobilku aplikáciu, v ktorej sa dá popozerať auto ako v skutočnom showroome. Dokonca do neho možno nazrieť a vybrať si jediným tlačidlom farbu poťahu. Nehovoriac o farbe karosérie celého auta.

Neprehliadnite

Začínajú tiež pribúdať aplikácie, ktoré sa používajú na liečbu fóbií. Jednou z nich je altofóbia, teda strach z výšok. Vo firme GrandPano na princípe aplikácií na liečbu altofóbie vytvorili jednoduchú videohru a pocit z lietania umocňujú jednoduchým ventilátorom. A v neposlednom rade je virtuálna realita, samozrejme, jedinečný nástroj na zábavu. Herné tituly pribúdajú. Nie iba jednoduché ukážky toho, čo VR dokáže. Ale aj prémiové tituly ako naposledy napríklad Resident Evil 7 alebo Eve: Valkyrie. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy virtuálna realita

Diskusia (0 reakcií)