Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Čo spája Skylink a BlackBerry. Alebo ako končia legendy

02.06.2012, 10:00 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Týždeň v Technológiách. Prečítajte si o top udalostiach uplynulého týždňa na jednom mieste

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Kandidát na ofajč roka. Poskytovateľ satelitných TV služieb Skylink – ako aj jeho (na Slovensku) menšieho súrodenca CS Link – oznámil zásadnú zmenu obchodných podmienok. Od septembra pre neplatenú ponuku TV kanálov zavádza takzvaný Servisný poplatok, čo zákazníkov určite „poteší“. Nech už sa to firma M77 Group so sídlom v Luxemburgu snaží vysvetliť akokoľvek, jedno je, zdá sa, jasné. Legendárny claim „Konečne kvalitný príjem BEZ POPLATKOV“, na ktorý sa namotali viac ako dva milióny zákazníkov, odchádza do večných lovíšť.

Aký „ofajč“ je spoplatnenie Skylinku

skylink 300

Zdroj: Skylink

A možno odíde aj ďalšia ikona. Výrobca mobilov BlackBerry, sa topí v problémoch. Namiesto sľúbených nových produktov a inovácií avizuje manažment kanadskej RIM „len“ ďalšiu kvartálnu stratu a prepustenie tretiny zamestnancov. Na pokles globálneho trhového podielu pod tri percentá a na prepad kurzu akcií o 70 percent možno zareaguje predajom časti alebo celej firmy. Budeme svedkami zániku niekdajšej ikony smartfónového sveta?

Výrobca BlackBerry sa chystá na najhoršie

rim heins blackberry sitaap 300 32

Zdroj: SITA/AP

Radšej neskôr ako nikdy. Výrobca čipov pre notebooky a osobné počítače pri bráne smartfónovo-tabletového trhu prešľapoval už dlhšie. Smartfón s nálepkou Intel Inside z dielne čínskeho Lenova si mohli ľudia po prvý krát pozrieť v januári na výstave CES v americkom Las Vegas. Po zhruba polroku sa konečne dostáva do predaja. Ako sa ká-osemstovke zadarí v konkurencii iPhonov, samsungovských Galaxií, či windowsových Nokií, zistia najprv na čínskom trhu. Slováci sa zatiaľ môžu vytešovať z novej Galaxy S III od Samsungu, ktorý v pondelok (4. júna) začne predávať jeden z tunajších operátorov.

Lenovo K800: Mobil s Intel procesorom v predaji

lenovo k800 300 32

Nielen pre kečup platí, že čím ostrejší, tým lepší. Vlajková loď každého výrobcu smartfónov musí splniť aspoň jeden z troch základných marketingových predpokladov úspechu. Musí byť najvýkonnejšia, najtenšia alebo mať najlepší displej. Poslednú kategóriu na novú úroveň posunul kórejský LG, ktorý predstavil najjemnejší displej pre mobilné telefóny. Má uhlopriečku päť palcov a full HD rozlíšenie.

LG má full HD displej pre mobily

lg full hd mobil displej 300 32

Zdroj: LG

Herní fanúšikovia sú v pozore. A ešte jedno malé avízko. V pondelok (4. júna) sa v Los Angeles začína tradičná videoherná výstava E3, na ktorej sa zvyknú ohlasovať najväčšie novinky v branži. Štvorková PlayStation sa tam zrejme neobjaví, za to herných hitoviek by sa malo predstaviť viacero, napríklad Call of Duty: Black Ops 2 a možno aj Grand Theft Auto V.

Čo prinesie videoherná udalosť roka E3

Call of Duty Black Ops 300 32

Zdroj: Activision

Appky týždňa: Tentoraz najmä niečo pre spevákov, ale aj príspevok do večnej debaty Apple iOS verzus Android:

Sing Something: To isté ako Draw Something, len sa nekreslí, ale spieva. A od slovenských vývojárov

sing something 300 32

Zdroj: Cuketa

Songify: Kto nevie spievať, môže to za seba nechať urobiť smartfón

Flipboard pre Android: Jedna z najpoužívanejších aplikácií na čítanie správ už nie je výsadou applovských zariadení

  • Ak sa vám týždňovka z IT biznisu páčila, odporučte ju cez Facebook aj svojim priateľom!
  • Spätne si môžete prečítať aj predchádzajúce týždňovky!

Foto na titulke - Flickr.com; v článku - Skylink, SITA/AP, Lenovo, LG, Activision, Cuketa

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Týždňovka z IT biznisu