Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Čo takto batériu vo veľkosti knihy s klasickou zásuvkou

21.04.2017, 17:45 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Zariadeniami na batérie sme obkolesení. Pozná to každý, ich kapacita nie je až taká skvelá, respektíve batéria sa vybije v ten najnevhodnejší moment. Trendom je skôr zrýchľovanie nabíjania. Ale nie vždy je to riešenie. Vtedy sa k slovu dostanú externé batérie. Plug je jedna z tých najzaujímavejších pre svoje neštandardné možnosti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Plug minulú jeseň vyzbieral na Indiegogo dostatok financií na svoju realizáciu a teraz začína s predajom. Aby sme boli presnejší, vyzbieral 2 657 percent zo svojho cieľa a spolu to bolo veľmi slušných 910-tisíc amerických dolárov.

Výsledkom je Plug, externá batéria v dvoch verziách s kapacitou 42- alebo 54-tisíc mAh. Pre porovnanie, batéria nového Samsung Galaxy S8 má 3-tisíc mAh a v iPhone 7 je batéria s kapacitou necelých 2-tisíc mAh. Teoreticky sa tak dajú tieto mobily nabiť aj 15-krát. A ak jedno nabitie znamená približne deň a pol používania, bez zásuvky zvládnete doslova mesiac.

Okrem dvoch klasických USB konektorov a jedného USB-C je však Plug vybavený aj dvojicou bežných zásuviek pre nabíjanie notebookov, zrkadloviek, osvetlenia a takmer čohokoľvek do 250W.

Škatuľka s plošnými akumulátormi od Panasonicu (ktoré používa aj automobilka Tesla) a elektronikou na správu napájania má rozmery 218 x 142 x 41 mm a hmotnosť 992 gramov, čiže skoro ako 100-stranová kniha v pevnej väzbe.

Zdroj: Plug

Zaujímavosťou tiež je, že dokúpiť sa dá rozkladací solárny panel na nabitie Plugu. Podľa výrobcu na to má stačiť 8,5 hodiny, čo by bol veľmi dobrý výsledok. Solárny panel už má hmotnosť 1 780 g. Dobitie z klasickej siete je o hodinu a pol kratšie. Hodnotu nabitia, respektíve vybitia v percentách ukazuje malý displej na vrchu zariadenia.

Je pravda, že na trhu sú aj batérie s väčšou kapacitou. Napríklad Anker PowerHouse so 120 600 mAh. Jeho cena je však 499 dolárov a rozmery a hmotnosť výrazne väčšie. Plug stojí 314 dolárov, respektíve 330 dolárov za verziu s vyššou kapacitou. Solárny panel sa predáva za 199 dolárov. Je tiež pravda, že na Amazone sa dajú zohnať 50-tisíc mAh batérie aj za menej ako 200 dolárov. Neponúkajú však klasické zásuvky. Plug je prenosný kúsok na chaty alebo ako záloha pre nutné spotrebiče v domácnosti pri výpadku prúdu. 

Zdroj: Plug

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy batérie, Tesla Motors

Diskusia (0 reakcií)