Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Coolová strojárina: Títo študenti z STU vyvíjajú elektrickú formulu

27.02.2018, 08:35 | Jozef Andacký | © 2018 News and Media Holding

Slovensko je najväčší producent automobilov na svete v prepočte na jedného obyvateľa. Na druhej strane, len zlomok toho, čo v týchto vozidlách je, sa na Slovensku aj vyvinie. Študenti Slovenskej technickej univerzity však svoj elektrický monopost vyvíjajú od prvej skrutky až po finálny náter.

  • Tlačiť
  • 0

STUBA Green Team funguje od roku 2009 a na konte má už niekoľko generácií elektrickej formuly. Študentský tím sa každoročne zúčastňuje na súťažiach, v ktorých si meria sily s inými svetovými univerzitami, najmä z Nemecka, kde sa tento projekt teší mimoriadnej popularite.

Cieľom projektu Stuba Green Teamu je, aby študenti popri teoretických znalostiach nabrali aj praktické skúsenosti. Vedia sa tak rýchlejšie uplatniť na trhu práce, kde sa zamestnávatelia priam trhajú o talentovaných ľudí. No niektorí z niekdajších členov študentského tímu sa pustili aj do vlastného podnikania.

Neprehliadnite

Čo sa týka nových inovatívnych projektov v oblasti automotive a mobility, Slovensko vo všeobecnosti len málo profituje z toho, že je svetovým top výrobcov áut. Zopár stôp na mape má, ale takmer bez výnimky za nimi stoja ľudia, ktorí majú s rozvinutým sektorom spoločné len málo alebo vôbec nič.

Téme slovenských inovácií v automotive a mobilite sa venujeme v TRENDE 8/2018.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)