Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po Black Friday je tu Cyber Monday: vybrali sme posledné reálne zľavy

27.11.2017, 15:39 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Asi každý vie, že takzvaný Black Friday je len umelo vytvorená tradícia predajcov, aby v jeden deň zopár veci zľavili a ostatných, za nezmenené ceny, predali viac. Podobne, ako keď stará loby cukrárov a kvetinárov vytvorila Valentín. Cyber Monday je to isté, len modernejšie. S modelmi, ktoré sme vybrali, ale na lep nesadnete. Sú ozaj zlacnené.

  • Tlačiť
  • 0

Takzvaný Cyber Monday je všeobecne prvý pondelok po americkom Dni vďakyvzdania, respektíve po Black Friday. Vznikol okolo roku 2005 ako dôsledok rozširovania elektronického nakupovania.

Majitelia e-shopov si ním vytvorili vlastný deň zliav, zameraný hlavne na elektroniku. Postupne si túto pseudotradíciu osvojujú aj slovenskí predajcovia.

TREND v posledných dňoch vyberal zaujímavé a skutočné Black Friday zľavy. Keďže sa týkali technologických hračiek, išlo skôr o predkolo zliav Cyber Monday. Dnes prišiel ten ozajstný, a tak vám prinášame záverečnú zostavu zliav, ktoré skutočne stoja za to.

Zamerali sme sa na produkty od tvorcov s dobrým renomé a citeľne nižšou cenou ako v ostatných obchodov počas roka.

SanDisk SSD PLUS 240GB (66 eur, bežne okolo 90 eur)

Niet lepšej cesty, ako si citelne zrýchliť počítač, a pritom neinvestovať stovky eur do nového, ako vymeniť starý klasický pevný disk za SSD. Teraz navyše v nemeckom Amazone o tretinu lacnejšie.

SanDisk štandardu 2,5“ s prenosovou rýchlosťou 530 MBps je o to výhodnejší upgrade. Pokojne môžete pripočítať aj pár eur ako odmenu bratrancovi, ktorý vám ho do desktopového PC alebo aj laptopu nainštaluje.

SanDisk SSD PLUS 240GBZdroj: SanDisk

 

Nikon Coolpix B700 (349 eur, bežne od 400 eur)

Ak niekto pokukoval po ultrazoome, toto môže byť jedna zo zaujímavých možností. Coolpix B700 je vybavený až 60-násobných optickým priblížením. Okrem toho sníma na 20,3 Mpix snímač, podporuje Wi-Fi či nahrávanie 4K videa. Nejde až o takú razantnú zľavu, ale ušetrených minimálne 50 eur sa dá využiť aj lepšie.

Nikon Coolpix B700Zdroj: Nikon

 

Logitech MX Master (44 eur, bežne okolo 80 eur)

Jednu z najlepších myší na prácu sme už našli za fajn cenu na nemeckom Amazone pred pár dnami v rámci Black Friday zliav. Ešte stále sa dá kúpiť za 55 eur, čo je oproti bežnej sume slušná zľava. Kto sa poponáhľa, môže ju z anglického Amazonu v rámci Cyber Monday mať o pár eur lacnejšie.

Logitech MX MasterZdroj: Logitech

 

HTC U Play (199 eur, bežne od 299 eur)

Je pravda, že tento kúsok od HTC si vyslúžil aj pár negatívnych recenzií. Nejde ale o vyslovene nepodarený smartfón, len na danú výbavu bola štartovacia cena 499 eur privysoká.

Situácia sa ale diametrálne zmenila po tom, čo U Play začal v rámci Cyber Monday ponúkať online ochod Nay rámci Cyber Monday len za dve stovky. Ponuky drobných e-shopov prekonal o celú stovku, veľkí predajcovia dokonca držia cenu až okolo štyroch stovák.

U Play je vybavený 5,2-palcovým full HD displejom, procesorom Helio P10, 4 GB operačnej pamäte, 32 GB na ukladanie dát, 16 Mpix fotoaparátom a batériou s kapacitou 2 500 mAh.

HTC U PlayZdroj: HTC

 

Sennheiser HD 4.30G (57 eur, bežne od 90 eur)

Pohodlné uzavreté slúchadlá od renomovaného výrobcu High-end audio zariadení sa hodí napríklad na lepšie sústredenie pri práci v hlučnejšej kancelárii. A v prebiehajúcej Cyber Monday zľave na Mall.sk ani veľmi neublíži peňaženke.

V balení je aj odnímateľný kábel s ovládačom hlasitosti a posúvania skladieb a mikrofón na hovory. HD4.30G majú rozsah 18 – 22 000 Hz, citlivosť 120 dB a impedanciu 18 Ohmov.

Sennheiser HD 4.30GZdroj: Sennheiser

 

Neato Botvac D5 Connected (447 eur, bežne od 680 eur)

Robotický vysávač nie je vhodný do úplne každej domácnosti. Ale ak nemáte príliš členité izby so stojanmi váz a 10 centimetrov vysoké koberce, môže veľmi spríjemniť bývanie.

Neato možno nie je až tak známa značka, ale vo svete robotických vysávačov sa delí o prvé tri miesta s iRobotom a Samsungom.

Neato Botvac D5 ConnectedZdroj: Neato

Model Botvac D5 Connectet so 43 W sacieho výkonu má systém pohybu v priestore podobný ako samojazdiace auto od Google, na jedno nabitie zvládne vyčistiť plochu do 130 štvorcových metrov a podporuje Wi-Fi a ovládanie cez mobilnú aplikáciu.

Na britskom Amazone je o približne tretinu lacnejší. Háčik je v tom, že sa musí dať poslať na inú ako slovenskú adresu. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy HTC, Logitech, Nikon, Reálne zľavy

Diskusia (0 reakcií)