Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

DATALAN IT FORUM: K zákazníkovi je potrebné dostať sa na 1 klik

23.05.2012, 00:00 | PR

IT riešenia čoraz viac ovplyvňujú celkový úspech firmy (Inzercia)

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu

datalan_PR_02

Informačné technológie vo firmách už nie sú iba rýchlejším, lacnejším a efektívnejším komunikačno - pracovným nástrojom pre zamestnancov. V súčasnosti sú platformou, na ktorej stojí a padá úspech celej firmy, jej imidž v očiach zákazníkov, ich spokojnosť a s tým priamo spojená aj ziskovosť spoločnosti. Práve týmito otázkami sa bude zaoberať odborná konferencia DATALAN IT FORUM 2012 s podtitulom Vyšší výkon pre firmu, lepšie služby pre zákazníkov.

Koná sa už o pár dní, 30. mája v hoteli NH Gate One v Bratislave a určená je nielen IT odborníkom a fanúšikom technologických trendov, ale najmä manažérom, podnikateľom, predstaviteľom súkromných i verejných inštitúcií, a médiám. Hostia budú diskutovať o tom, ako revolučné technológie, elektronické a mobilné služby, cloudové riešenia a správa zákazníckych informácií prinesú firmám vyššiu efektivitu. Moderné softvérové riešenia si môžu hostia vyskúšať priamo na mieste. Cenné skúsenosti z praxe prinesú slovenskí manažéri, ktorí inovatívne riešenia využívajú v každodennej praxi a disponujú informáciami o konkrétnych prínosoch a výsledkoch. Vďaka moderným technológiám dokázali ušetriť desaťtisíce Eur ročne.   

Nové možnosti v IT a revolučné technológie kompletne menia súčasné poskytovanie služieb zákazníkom. Kým pri klasických predajných a obchodných modeloch bola rozhodujúca fyzická blízkosť pobočky firmy, prípadne jej zástupcu k potenciálnemu klientovi, teraz je čoraz dôležitejšia vzdialenosť digitálna. Firma sa musí dostať k zákazníkovi nie ďalej ako na 1 klik. Ako to dosiahnuť, prezradí Slavomír Pšenák z divízie Softvérové riešenia spoločnosti DATALAN. Na konferencii odprezentuje trendy v mobilných riešeniach. Zároveň predstaví aplikáciu Banka v mobile, ktorá je vytvorená nezávisle od bankového prostredia a je určená pre banky na slovenskom, i českom trhu. „Dnes môžete byť k zákazníkovi naozaj blízko. Mobilné riešenia, sociálne siete, e-commerce, stačí si vybrať," hovorí.

Táto premiéra nebude na konferencii jediná. Ján Harman z divízie Infokomunikačné riešenia spoločnosti DATALAN exkluzívne predstaví CeRBeruS -  špeciálne riešenie pre zálohu a obnovu prevádzky. „Firmy chcú mať služby a zdroje pod jednou strechou, dostupné podľa potreby, rýchlo a bez veľkých investícií,“ uvádza.

Hostia konferencie sa zoznámia s najnovšími trendmi v oblasti firemných informačných technológií aj prostredníctvom osobných prezentácií a živých ukážok. K dispozícii budú aj ukážky podpisovania žiadostí biometrickým digitálnym podpisom, zálohovania dát, expresného schválenia úveru, či identifikácie neplatičov a procesu vymáhania pohľadávok.

So svojimi skúsenosťami s implementáciou úspešných riešení v praxi sa formou prípadových štúdií podelia zastupcovia významných spoločností a inštitúcií ako VOLKSBANK Slovensko, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť a Žilinská univerzita.

Výnimočná bude aj účasť Martina Venharta, špeciálneho hosťa z CERNu – Európskej organizácie pre jadrový výskum, ktorá prevádzkuje Veľký hadrónový urýchľovač. Vďaka nemu by mali vedci potvrdiť alebo vyvrátiť základné otázky o fungovaní vesmíru. Témou konferencie tak bude aj moderná experimentálna fyzika a objavy, ktoré možno už o pár rokov ovplyvnia IT technológie a náš život. Na jedného z  účastníkov konferencie DATALAN IT FORUM čaká aj návšteva výskumného centra CERN vo Švajčiarsku.

Práve aktuálne témy, aktívna účasť zákazníkov s reálnymi skúsenosťami a možnosť vyskúšať si inovatívne riešenia naživo robia z odbornej konferencie DATALAN IT FORUM atraktívne podujatie, na ktoré sa hostia radi vracajú. V minulosti sa veľkému ohlasu tešili napríklad riešenia na rýchle schvaľovanie úverov, efektívnejšiu správu dokumentov či zdieľanie informácií prostredníctvom znalostného systému. To všetko sú služby, ktoré sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou moderného biznisu a umožňujú firmám byť o krok vpred pred konkurenciou.  „V centre záujmu firiem je zjednodušenie prevádzky, flexibilnejšie procesy a poskytovanie kvalitnejších a rýchlejších služieb. Odpoveď, ako na to, dá práve DATALAN IT FORUM 2012,“ uzatvára výkonný riaditeľ spoločnosti DATALAN Michal Klačan.

Konferenciu organizuje spoločnosť DATALAN, partnermi podujatia sú IBM Slovensko a Cisco. Mediálnymi partnermi sú INFOWARE, PC REVUE a týždenník TREND. Pre kompletný program konferencie, viac informácií o podujatí a registráciu kliknite na www.datalan.sk/itforum.
Registrovať sa môžete do 25. mája, účasť je bezplatná.              

Kľúčové témy konferencie DATALAN IT FORUM 2012  

 • Information a Content Management
 • Správa a archivácia firemných dát
 • Automatizácia procesov
 • Virtualizácia
 • Obnova prevádzky v cloude
 • Outsourcing

datalan_PR_01

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu