Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

E-bajk alebo E-skúter? Ako sa jazdí na zvláštnom elektrickom hybride

23.06.2017, 16:00 | Jozef Andacký | © 2017 News and Media Holding

Vychytávka týždňa | V Číne je to veľký hit. Z tradičného pohľadu ani bicykel (nemá pedále), ani skúter (nemá na to rozmery ani rýchlosť). Otestovali sme Smart City Bike, ktorý chce na Slovensku predávať firma Antik, známa zatiaľ najmä ako internetový a televízny operátor.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Táto „vecička“ má wow efekt. Nie je to síce Ferrari, ale aj tak pútate pozornosť, lebo je to vcelku coolové a najmä niečo také v našich zemepisných šírkach tak často nevidieť (na rozdiel od toho Ferrari).

Smart City Bike nemá štandardnú kosoštvorcovú konštrukciu takzvaného bezpečného bicykla. Má áčkový dizajn, sedíte akoby na konári. Výrobca deklaruje nosnosť do 120 kilogramov, čo sa zdá neuveriteľné. Záleží zrejme na tom, ako s ním jazdíte.

Konštrukcia je síce pomerne pevná, kovová s plastovými krytmi, ale na výtlkoch a hrbolcoch, ktoré sú bežnou súčasťou mestského terénu, dosť vŕzga a stoná. Za štyri dni sme na ňom prešli vyše 150 kilometrov, prežil to bez akejkoľvek ujmy. Otázka je, po akej vzdialenosti sa vyskytnú prvé mechanické poškodenia (hoci tak je to s každým bicyklom alebo skútrom).

Neprehliadnite

Smart City Bike, ako napovedá jeho názov, je určený najmä na jazdu v meste. Vyplýva to už len z toho, že nie je veľmi robustný, má len 18 kilogramov. Nízka hmotnosť je ďalší city aspekt, najmä v kombinácii s tým, že sa dá veľmi jednoducho poskladať a preniesť alebo uložiť do kufra auta.

Antik Smart City Bike, predný panelZdroj: Matej Kalina

Primárne do mesta sa hodí aj kvôli maximálnej rýchlosti, ktorú dokáže vyvinúť. Na rovine je to najviac 22 až 24 kilometrov za hodinu. To je rýchlosť, ktorú aj rekreačný cyklista niekde za mestom alebo na hrádzi hravo prekročí.

Nehovoriac o dojazde. Plnú batériu vyšťavíte po 35 kilometroch. Mimochodom, je vcelku možné, že rýchlosť je limitovaná systémom, aby toto premiestňovadlo nebolo potrebné registrovať na polícii.

Podobný e-bajk si môžete pokojne nájsť na Aliexpresse, podľa zástupcov Antiku sa však ich model má v niektorých parametroch odlišovať. Predávať ho chcú za necelých 1 100 eur s DPH.

Antik Smart City BikeZdroj: Matej Kalina

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Antik, Smart City Bike, Vychytávka týždňa

Diskusia (0 reakcií)