Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Euroweb znepokojili vyhlásenia združenia SANET

25.11.2003, 09:43 | SITA

Spoločnosť EuroWeb Slovakia vyjadrila znepokojenie nad verejnými vyhláseniami združenia SANET, ktoré deštruktívne vplývajú na priebeh vzájomných rokovaní a zavádzajú verejnosť.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť EuroWeb Slovakia, a.s. vyjadrila znepokojenie nad verejnými vyhláseniami združenia SANET, ktoré deštruktívne vplývajú na priebeh vzájomných rokovaní a zavádzajú verejnosť.

Euroweb je poverený správou domény najvyššej úrovne .SK medzinárodnou organizáciou ICANN. Informovala o tom marketingová manažérka spoločnosti Gabriela Domancová.

Združenie používateľov slovenskej akademickej a dátovej siete SANET podalo v pondelok na okresnú prokuratúru Bratislava II oznámenie o podozrení zo spáchania trestných činov podvodu, vydierania, poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia podľa ustanovení Trestného zákona.

Správu národnej domény poskytuje spoločnosť EuroWeb ako službu celej internetovej komunite, preto sa podľa Domancovej snaží otvorene pristupovať k pripomienkam zo strany jej zástupcov. "Do Pravidiel boli postupne zapracovávané požiadavky Asociácie poskytovateľov Internetu (API) a Združenia poskytovateľov webhostingu (ZPW), ktoré viedli k zjednodušeniu registračného procesu, zvýšeniu ochrany užívateľa a zvýšeniu komfortu registrátora pri registrácii," uviedla G. Domancová.

EuroWeb podľa G. Domancovej vyhovel i požiadavke API a ZPW o posunutie termínu deaktivácie o 3 mesiace. EuroWeb víta vznik Rady SK-NIC, akceptuje Radu ako partnera zastupujúceho internetovú komunitu a verí, že spolupráca s Radou povedie k priblíženiu systému požiadavkám komunity.

Združenie SANET podľa G. Domancovej požiadalo o stretnutie len niekoľko dní pred plánovaným dátumom deaktivácie a svoje pripomienky k registračnému systému SK-NIC predložilo až 30. septembra tohto roka.

Na základe pripomienok SANETu však boli podľa G. Domancovej platobné podmienky upravené tak, aby sa organizácie napojené na štátny rozpočet mohli stať registrátormi a uskutočňovať úhrady za domény.

"Výsledkom vzájomnej diskusie bol Eurowebom vypracovaný návrh na zapracovanie pripomienok SANETu do Pravidiel, ktorý je v súčasnosti na prerokovaní v Rade SK-NIC," dodala G. Domancová.

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

SANET podal trestné oznámenie na EuroWeb

Oznámenie sa týka podozrenie zo spáchania trestných činov podvodu, vydierania, poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia 1

SANET podnikne právne kroky proti spoločnosti EuroWeb

EuroWeb začal s deaktiváciou nepremigrovaných domén

EuroWeb odložil deaktiváciu nepremigrovaných domén

Sanet EuroWebu: Nevypínajte nepremigrované domény

Diskusia (0 reakcií)