Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook sa už s Flashom tiež lúči. Prehrávač videí využíva už len HTML5

22.12.2015, 11:45 | Jozef Kotrý | © 2015 News and Media Holding

Technologickí giganti už dlhšiu dobu konvertujú svoje aplikácie z Flashu na HTML5. Teraz sa pridá aj Facebook. Jeho prehrávač videí, ktorý bol doteraz založený práve na technológii Flash, bol nedávno inovovaný a v súčasnosti už využíva novší štandard, ktorý podporuje aj oveľa viac mobilných zariadení.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

facebook, video

Facebook k používaniu HTML5 pristúpil už dávnejšie. HTML5 prehrávač sa však korektne nenačítal hlavne na starších prehliadačoch, a tak museli byť mnohé videá naďalej načítané v zastaranom flashovom prehrávači. 

„Aj naďalej však spolupracujeme so spoločnosťou Adobe, ktorá nám dodáva aktualizácie technológie Flash pre spoľahlivý a bezpečný zážitok z hier, ktoré sú hostované na našej platforme,“ napísal na blogu hlavný front-end vývojár Facebooku Daniel Baulig. 

Ešte pred zavedením zmien sa museli vývojári potrápiť. Načítanie videí bolo totiž zbytočne pomalé, a to aj napriek tomu, že technológia HTML5 poskytuje pokročilé metódy optimalizácie. „Rozhodli sme sa, že tentokrát budeme HTML5 prehrávač uvoľňovať postupne pre rôzne platformy a prehliadače, čím sme mohli zlepšovať chyby a lepšie ho optimalizovať pre prehrávanie,“ dodáva D. Baulig na blogu. 

Pomalé ustupovanie Flasu teda ďalej pokračuje. V lete ho začal obmedzovať napríklad prehliadač Firefox, Amazon už nezobrazuje bannery vo Flashi a samotný Adobe nezaradil Flash do najnovšieho balíka Creative Cloud

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook, video

Diskusia (0 reakcií)