Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook spúšťa „Nepáči sa mi to“. Zatiaľ len pre niektorých používateľov

07.03.2017, 10:20 | rko

Dlho očakávaná možno dať palec dole je konečne tu. Facebook začal testovať dislike, zatiaľ len na Messengeri.

  • Tlačiť
  • 0

Sociálna sieť Facebook po prvý raz v histórii svojej existencie začína testovať dislike tlačidlo. Má ísť o reakciu na dopyt po tejto možnosti zo strany používateľov, informuje britský denník The Independent.

Nová negatívna „vychytávka“ Facebooku bude najskôr fungovať len v testovacom režime pre zopár používateľov aplikácie Messenger. Pomocou „nepáčiku“ môžu reagovať v konverzáciách, teda nie na jednotlivé posty verejnené na sociálnej sieti.

Facebook dlho ignoroval dopyt po tlačidlu s palcom nadol a odmietal ho, pretože by mohlo ísť o nástroj šikanovania a negatívne by ho mohli prijať aj veľké značky. Aj súčasná možnosť má skôr predstavovať slovo „nie“, napríklad pre prípad, že v skupinových konverzáciách budú používatelia voliť medzi dvomi možnosťami áno - nie.

„Neustále sa pokúšame spraviť Messenger zábavnejším a interaktívnejším. Toto je malý test, ktorý umožní ľuďom využiť emoji, ktorý reprezentuje ich pocit zo správy,“ uviedol Facebook pre TechCrunch.

Približne pred rokom Facebook pridal okrem bežného palca nahor aj ďalšie možnosti. Podľa New York Magazine je najpopulárnejšie srdce, v angličtine reprezentujúce „love“, v slovenčine „super“. Od spustenia ich bolo použitých viac ako 300 miliárd.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Autobusová stanica, lanovka, Stanica Nivy, významná investícia

Diskusia (0 reakcií)