Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Facebook tajne zmenil emaily v profiloch

26.06.2012, 13:17 | eri | ČTK

Sociálna sieť bude mať v správnej rade prvú ženu - prevádzkovú riaditeľku S. Sandbergovú

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

facebook

Facebook dnes vyvolal na internete pobúrenie, keď mnohým používateľom bez upozornenia automaticky zmenil kontaktnú emailovú adresu. Namiesto zvoleného emailu sa v profile zobrazila adresa s koncovkou @facebook.com.

Interné emailové kontá predstavil Facebook minulý rok a už vtedy ich niektorí označili za "gmail killer", teda zabijak populárnej emailovej služby od konkurenčného Googlu. Teraz sa tieto adresy objavili v profiloch väčšiny používateľov sociálnej siete ako predvolené kontakty.

Posielanie a prijímanie emailov z adresy s koncovkou @facebook.com je integrované priamo v správach (internej pošte) Facebooku. Preferencia emailovej adresy sa dá upraviť v profile používateľa, v sekcii Aktualizovať informácie – Kontaktné údaje, a to zviditeľnením či skrytím požadovanej adresy v profile.

Žena v správnej rade

Hoci zmeny v emailoch urobila sociálna sieť bez toho, aby svojich používateľov vopred informovala, s inou novinkou sa pochválila. Novou členkou správnej rady Facebooku sa stane prevádzková riaditeľka Sheryl Sandbergová (42). Bude tak prvou ženou v osemčlennej správnej rade firmy a okrem generálneho riaditeľa a zakladateľa firmy Marka Zuckerberga tiež jediným členom, ktorý zastáva výkonnú pozíciu v manažmente Facebooku. Oznámila to spoločnosť v noci na dnes.

S. Sandbergova prešla do Facebooku v roku 2008 z Googlu, kde zastávala dôležitú úlohu v obchode. Ešte pred Googlom robila šéfku kancelárie ministrovi financií Lawrence H. Summersovi v kabinete prezidenta Billa Clintona.

Analytici upozorňovali, že v správnej rade chýba žena už pred primárnym úpisom akcií Facebooku na burze v polovici mája. Spoločnosť neuviedla, či je vymenovanie S. Sandbergovej reakciou na tieto výzvy. Ale pretože je dvojkou vo firme za Zuckerbergom, považujú analytici jej výber za logický.

S. Sandbergová je zodpovedná za reklamné aktivity Facebooku a často tiež vystupuje ako verejná tvár sociálnej siete na konferenciách a dôležitých stretnutiach, zatiaľ čo M. Zuckerberg sa radšej drží v pozadí a zameriava sa na produkty Facebooku.

Väčšina veľkých firiem v USA má v správnej rade najmenej jednu ženu, avšak organizácie zamerané na rovnosť pohlaví upozorňujú, že pre väčšinu z nich je to všetko. Podľa správy o rodovej rôznorodosti poradenskej firmy Glass Lewis malo v roku 2011 v správnej rade najmenej jednu ženu 91 percent firiem z indexu S&P 500. Na druhej strane podľa iného prieskumu obsadili ženy iba 16,1 percenta z celkového počtu kresiel v správnych radách firiem z rebríčka Fortune 500. Najnižšiu účasť žien majú firmy z energetického a technologického sektora, napísali agentúry AP a Reuters.

Zdroj: SITA / AP

Foto - SITA / AP

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy facebook

Diskusia (0 reakcií)