Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook Timeline je už dostupný

15.12.2011, 13:31 | Marián Biel | © 2011 News and Media Holding

Základom nového a originálneho profilu na sociálnej sieti je časová os

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

facebook

Viac ako 800 miliónov registrovaných používateľov Facebooku má k dispozícii novú funkciu alebo aplikáciu. Timeline je špecifické zobrazenie profilu, ktoré Mark Zuckerberg predstavil v septembri tohto roku. Doteraz ho mohli skúšať len vývojári. Už je ale dostupný aj pre bežných používateľov, vrátane Slovenska. Zatiaľ si ho môže každý vyskúšať a nastaviť, od 22. decembra to bude jediný spôsob zobrazovania profilu.

Prvými „civilmi“ s možnosťou aktivovať si Timeline boli minulý týždeň používatelia na Novom Zélande. Ako prví si tak mohli vyskúšať ako vyzerá ich virtuálny sociálny život na jednom mieste. Timeline chronologicky usporiada všetky dôležité statusy a komentáre, fotografie, životné udalosti či miesta pobytu podľa časovej osi. Začiatok Timeline je narodenie „fejsbukára“, pokračujú dôležité udalosti ako ukončenie strednej školy, sťahovanie či manželstvo a s tým späté statusy a fotografie.

 

Ako je to pri aktivitách Facebooku bežné, aj táto novinka rozpútava diskusie o bezpečnosti a súkromí. Každá položka sa ale Timeline dá upraviť alebo skryť pred verejnosťou aj priateľmi, pridávať sa dajú ďalšie nové položky. Aj tak táto funkcia priliala olej do ohňa, pretože používateľom sa na časovej osi pri prvom spustení zobrazia aj statusy alebo fotografie, ktoré už dávno zo svojho Facebooku zmazali. Sociálna sieť tak znova a okato pripomína, že dáta sa z Facebooku nedajú odstrániť, zmazať sa dá len cesta k nim. Pri zodpovednom používaní sa ale Timeline môže stať veľmi efektným digitálnym životopisom.

Foto na titulke - Facebook

  • Tlačiť
  • 2

Tagy facebook