Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fanúšikovia videohier dostali predkrm na budúci rok. Na čo sa môžu tešiť?

15.06.2019, 04:22 | Michal Korec

Tento týždeň sa v Los Angeles konal ďalší ročník videoherného veľtrhu E3. Ponúkol množstvo živých prenosov, tlačových oznámení. Aj keď búrka na trhu z toho nie je, E3 2019 priniesla odpoveď na viaceré otázky a trendy vo videohernom priemysle. Zhrnuli sme desiatku najdôležitejších výstupov z akcie.

  • Tlačiť
  • 0

1. Kde sú nové konzoly?

Už pred štartom E3 sme vedeli, že každý hráč z veľkej trojky (Sony-Nintendo-Microsoft) pracuje na novinkách, ale iba tí erudovaní si mohli byť stopercentne istí, že sa žiadna neukáže. O sklamaní zo skrytých konzol nie je preto reč.

Sony otvorene deklarovala príchod novej PlayStation najskôr v marci 2020 a aj Nintendo dalo jasne najavo, že na E3 žiadne novinky neukáže. Čierny Peter teda ostal v rukách Microsoftu.

Firma predstavila Project Scarlett, vychválila jeho 8K rozlíšenie, 120 fps, SSD disk, ray tracing, AMD procesor a iné atribúty (tie isté atribúty, čo bude mať aj PS5) a prilepila dátum Vianoce 2020. Najviac pozornosti púta prísľub, že na novej mašine sa budú dať hrať hry štyroch generácie, od prvého Xboxu dodnes.

Takže: nový Xbox a PS5 prídu v budúcom roku, otvorené je, kedy Nintendo ukáže dva nové modely konzoly Switch. Jeden má byť lacnejší a osloviť majiteľov 3DS (jeho príchod by sme tipovali na október-november 2019 k novým Pokémonom) a druhý výkonnejší, podobne ako skok z PS4 na PS4 Pro.

Zdroj: E3

2. Streaming sa stále len rozbieha

Veľa sa očakávalo od témy videoherného streamingu. Google mal dokonca prenos ešte pred začiatkom E3, upresnil špecifikácie a ceny svojej novej platformy. Plánovaným cenovým modelom veľmi nepresvedčil, lebo za 4K hranie si pýta desať eur mesačne, v rámci ktorých prihodí iba pár hier a všetky ostatné si musíte kupovať za plnú cenu.

Neprehliadnite

Úvodný line-up obsahuje známe tituly ako 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Microsoft, Nintendo, Sony, Ubisoft, videohry

Diskusia (0 reakcií)