Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brhel, štátne zákazky, katastr(of)álny systém. DWC mení majiteľa

21.06.2018, 16:55 | Jozef Andacký | © 2018 News and Media Holding

Do spoločnosti DWC Slovakia, ktorá kedysi patrila pod krídla Jozefa Brhela, považovaného za jedného z mecenášov vládnej strany Smer-SD, investuje Asseco Central Europe. Firma o tom informovala v tlačovej správe.

  • Tlačiť
  • 2

Podrobnosti transakcie, teda aký veľký podiel Asseco kúpilo a za akú sumu, neboli zverejnené. Z predchádzajúcich akvizícií Asseca sa však dá usudzovať, že ak neprevzalo plných sto percent, tak to bola aspoň kontrolná väčšina, teda 51 percent.

„Spoločnosť DWC Slovakia je na slovenskom trhu silne etablovaná a disponuje riešeniami, ktoré v našom portfóliu zatiaľ nemáme,“ uviedol na margo akvizičnej motivácie CEO a predseda predstavenstva Asseco Central Europe Jozef Klein.

Po IT riešeniach z dielne DWC je podľa neho záujem, pričom cez obchodné štruktúry Asseca by sa mohli lepšie dostať na medzinárodné trhy. DWC sa špecializuje na manažment dokumentov, workflow a administratívne procesy.

Pred pár mesiacmi Asseco s podobným vysvetlením a úmyslom vstúpilo do spoločnosti CEIT, ktorá sa zameriava na priemyselnú automatizáciu a systémy na báze umelej inteligencie.

Neprehliadnite

J. Klein na DWC vyzdvihuje, že pracuje s mimoriadne úspešnými technológiami, ktoré sa uplatnili aj v aktuálne najväčšom eGovernment projekte pre štátnu správu na spolkovej úrovni v Nemecku.

Katastr(of)álny systém

Medzi referenciami si DWC na svojej webovej stránke až na dve výnimky uvádza výlučne zákazníkov zo slovenského verejného sektora - ministerstvá, centrálne úrady a samosprávne kraje. Je medzi nimi aj Úrad geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) SR, od ktorého mal zákazku na vybudovanie služieb elektronického katastra.

Zákazku získal ešte v roku 2009 v konzorciu so spoločnosťami Ness Slovensko a Ness Czech. Jej hodnota bola

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Asseco Central Europe, informatizácia