Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chyťte si svojho svätca. Kresťanská aplikácia imituje Pokémon Go

26.10.2018, 16:00 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Pokémon Go bol obrovský celosvetový hit. Pred dvoma rokmi aj po slovenských uliciach začali chodiť ľudia, ktorí hľadali virtuálne japonské príšerky. Nasledovalo niekoľko imitácii tejto hry založenej na rozšírenej realite. Najnovším počinom je Follow JC Go! Pri hraní sa odpovedá na otázky z biblie a získavajú body za modlenie.

  • Tlačiť
  • 0

Follow JC Go! vytvorila evanjelická skupina Fundación Ramón Pané z Floridy s cieľom prepojiť učenie Rímskokatolíckej cirkvi a moderné a populárne technológie. Princíp je veľmi podobný ako pri origináli. Hráč pri prechádzkach hľadá dôležité body a zbiera biblické postavy a svätcov. S nimi si tak môže vyskladať vlastný „evanjelický tím“. Samozrejme, žiadne vývojové stupne svätcov nejestvujú a svätý Peter je stále svätý Peter.

Neprehliadnite

Zdroj: fundacionpane.org

Nejestvujú ani arény, kde by medzi sebou tieto postavy nejako bojovali. Cieľom je získavanie bodov. Okrem zbierania spomenutých svätých musí hráč virtuálne jesť, piť a modliť sa. Pri dôležitých miestach zbiera body aj zodpovedaním otázok zo Starého aj Nového zákona. Aplikácia pracuje aj s GPS dátami, takže ak hráč prechádza okolo kostola, môže získať body jeho navštívením. Prípadne ak prechádza okolo nemocnice, hra ho vyzve na pomodlenie sa za chorých.

Zdroj: fundacionpane.org

Follow JC Go! je dostupný pre Android aj iOS. Zatiaľ však len v španielskej verzii, angličtina, francúzština a portugalčina pribudne onedlho.

Ak sa pýtate, či je to oficiálna aktivita Vatikánu, tak veru nie. Ale tvorcovia aplikácie, ktorej vývoj trval necelé dva roky a stále pol milióna amerických dolárov (hlavne od donorov) sa pochválili, že ich appka má požehnanie aj od pápeža Františka. Tvorcovia by sa ale mali viac modliť za úspech, hodnotenie má ich aplikácia nie veľmi pozitívne.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, aplikácia, cirkev, iOS, Pokémon Go

Diskusia (0 reakcií)