Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Galaxy Note 10.1: Ručné poznámky vo veľkom

07.08.2012, 15:30 | Marián Biel | © 2012 News and Media Holding

Samsung začína predávať nový tablet, ktorého základom je dotykové pero

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Kórejsky výrobca si dáva načas. Tablet Galaxy Note 10.1 oficiálne predstavil ešte na februárovom veľtrhu MWC v Barcelone. No a teraz oznámil začiatok predaja na slovenskom trhu - a to bude v septembri (na veľkých trhoch už tento mesiac). Oproti februárovej verzii má tá konečná o niečo lepšie parametre a novšiu verziu operačného systému. Galaxy Note 10.1 sa sústreďuje na pracovne založených používateľov.

Od februárovej premiéry sa po dizajnovej stránke tablet nezmenil. Aby Samsung neprilieval olej do ohňa, Galasy Note 10.1 je dizajnovo viac odlišný od jablkovej konkurencie než jeho predchádzajúce tablety. A veľa sa toho nezmenilo ani po hardvérovej stránke sa toho v podstate veľa nezmenilo.

Stále má 10,1-palcový displej s rozlíšením 1 280 x 800 bodov a štvorjadrový procesor s taktom 1,4 GHz. Výrobca bol štedrejší pri operačnej pamäti, ktorej sú nakoniec až dva gigabajty. Vylepšená je aj zadná kamera - teda ak sa zvýšenie rozlíšenia z 3,15 na päť megapixelov ráta ako vylepšenie.

Galaxy Note 10.1 sa okrem prstov dá ovládať aj stylusom, ktorý má miesto priamo v tablete. V princípe ide o zväčšený smartfón Galaxy Note. Peru je prispôsobená softvérová výbava, ktorá funguje už pod Androidom vo verzii 4.0. Update na vydanie 4.1 Jely Bean je naplánovaný na jeseň.

Tablet podporuje napríklad funkciu Multiscreen, kedy sa dve aplikácie otvoria simultánne, každá na svojej polovici displeja. Perom je potom medzi nim prenášať obrázky, zapisovať poznámky a podobne.

 

 Z Galaxy S III sa do nového Notu dostala funkcia Pop Up Play: možnosť pozerať video v okne a posúvať si ho kdekoľvek po displeji aj pri spustenej inej aplikácii. Utility Shape Match a Formula Match upravia a vyrovnajú ručne kreslené čiary a tvary, prípadne vypočítajú ručne zapísaný matematický príklad.

Ďalšou aplikáciu je eTextbook, ktorá primárne slúži na učenie. Študenti môžu na displeji naraz vyhľadávať na internete a zároveň písať seminárne práce. Okrem vlastných pridal Samsung do tabletu aj známu aplikáciu Adobe Photoshop Touch. Cena nového tabletu ešte nebola zverejnená. 

Samsung Galaxy Note 10.1
Displej 10,1-palcový, 1280 x 800
Rozmery 262 x 180 x 8,9 mm
Hmotnosť 600 g
Použité materiály plast
Operačný systém Android 4 Ice Cream Sandwich
Procesor štvorjadrový, 1,4GHz
Pamäť RAM 2048 MB
Storage 16, 32, 64 GB, slotu pre pamäťovú kartu microSD do 64 GB
Zadná kamera 5 Mpix, autofocus, nahrávanie Full HD
Predná kamera VGA, 1,9 Mpix
Konektivita WiFi n, Bluetooth 4.0, HSPA+ do 21 Mbit/s, Glonass, micro USB 3.0
Batéria 7000 mAh
Špecifická vlastnosť stylus v tele tabletu, aplikácie určené na prácu so stylusom
Dostupnosť a cena od septembra 2012, cena nezverejnená

Foto v článku a na titulke - Samsung

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, Samsung, tablet

Diskusia (0 reakcií)