Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nástupca explozívneho Galaxy Note prichádza. Samsung ho chce vidieť na tróne

03.08.2017, 13:35 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Asi žiaden modelový rad to pri premiére nemal také ťažké ako prichádzajúci Galaxy Note 8. Okrem toho, že musí zaujať dizajnom, výkonom a novými funkciami, má za úlohu aj napraviť renomé po svojom predchodcovi. Note 7 a jeho aféra s nebezpečnými batériami je po takmer roku stále v pamätiach ľudí. Dôveru v značku má obnoviť Note 8, ktorý má premiéru 23. augusta. Už teraz však unikli oficiálne fotografie a pár unikátnych vlastností novinky.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Ako je všeobecne známe, rad Note je akási nadstavba vlajkových lodí Samsungu a okrem plnej výbavy vždy prináša ešte o niečo väčší displej, digitálne pero S-Pen a s ním spojené doplnkové funkcie. Inak to nemá byť ani v ôsmej generácii.

Aspoň podľa uniknutých informácií z rôznych menej aj viac dôveryhodných zdrojov. Zatiaľ stále ide len o dohady a stopercentnú istotu budeme mať až koncom augusta. O uverejnenie fotografií, ktoré vyzerajú ako z oficiálnych materiálov Samsungu, sa postaral Evan Blass, ktorého zistenia sa zvyknú potvrdzovať.

Z obrázkov sa dá vidieť, že Samsung ostáva pri Infinity displeji so zakrivenými hranami a takmer nejestvujúcim rámikom na spodnej a vrchnej časti. Oproti Galaxy S8 a S8+ už bude telo mobilu o niečo viac hranaté. Odhadovaná veľkosť uhlopriečky je okolo 6,3 palca. Pre porovnanie, Galaxy S8+ má 6,2-palcový displej.

Vďaka minimalistickým rámikom je celková veľkosť len o milimeter väčšia ako pri 5,5-palcovom iPhone 7 Plus. Rovnako ako S8, aj Note 8 by mal mať pomer strán 18,9:9, teda užšie telo by sa malo dobre držať v rukách. Celkové rozmery majú byť 162,5 x 74,6 x 8,5 mm.

Galaxy Note 8 môže vyzerať aj taktoZdroj: BGR

Ďalšie nepotvrdené správy hovoria, že Note 8 by mal byť prvý samsungovský smartfón so 4K rozlíšením displeja. Prečo? Lebo VR. Hustota bodov je pre virtuálnu realitu dôležitá, pretože displej je len pár centimetrov od oka. Nehovoriac o tom, že Samsung je propagátor virtuálnej reality a má v portfóliu už druhú generáciu okuliarov pre použitie so smartfónmi Gear VR.

Veľa nadšenia však neprinieslo zistenie, že aj Note 8 príde o hlavné tlačidlo pod displejom. Nahradí ho softvérové na obrazovke, pričom čítačka sa presunie na zadnú stranu. Navyše, znova k objektívu fotoaparátu. Nie úplne šťastné umiestnenie, pretože sa tým môže nechtiac znečisťovať objektív a ľaváci čítačku horšie nahmatajú.

Galaxy Note 8 má mať až trojnásobný optický zoomZdroj: Samsung

Keď už sme pri fotoaparátoch, tie majú byť jednou z najsilnejších zbraní novinky. V množnom čísle nehovoríme preto, že narážame na prednú a zadnú kameru. Note 8 má mať ako prvý model tejto značky dvojicu zadných fotoaparátov s rozlíšením pravdepodobne 12 Mpix.

Zdroj týchto informácií je samotný Samsung. Elektromechanická divízia Samsungu zverejnila informácie o novom senzore, objektívoch a funkciách dvojitého fotoaparátu, ktoré bude kórejská firma produkovať. Je takmer isté, že prvým výrobkom s touto novinkou by mal byť Galaxy Note 8.

Podľa posledných tvrdení E. Blassa bude mať primárny širokouhlý objektív svetelnosť f/1.7 a druhý zas f/2.0 a dvojnásobný optický zoom. Predná 8 Mpix kamera má mať svetelnosť f/1.7.

Duálna kamera od SamsunguZdroj: Samsung

Okrem všeobecne lepších fotografií s pokročilejším HDR a rýchlejším zaostrovaním umožní dvojica kamier hrať sa s hĺbkou záberu a robiť obľúbené zábery s bokeh efektom, ako to vie režim Portrét v iPhone 7 Plus. Tiež by malo byť možné meniť bod zaostrenia až po expozícii alebo mierne meniť perspektívu. Dvojicu fotoaparátov využije aj funkcia Super Night Shot, ktorá aj z veľmi tmavej scény dokáže vytiahnuť dostatok svetla.

Note 8 bude unikátny aj v tom, že by malo ísť o prvý smartfón s trojnásobným optickým zoomom. Snímanie vzdialených objektov by tak mohlo byť ešte použiteľnejšie, napríklad pri fotografovaní fauny alebo športových zápasov. Doteraz najväčší – dvojnásobný – optický zoom má len iPhone 7 Plus a OnePlus 5.

Fanúšikovia si Note 8 predstavujú aj taktoZdroj: Phone Arena

Zvyšné parametre by mali byť podobné ako pri Galaxy S8+. Teda procesor Exynos 8895 alebo Snapdragon 835 so 6 GB operačnej pamäte. Základom by mala byť interná pamäť s kapacitou 64 GB, dočkať sa však môžeme aj verzie so štvornásobkom.

Kapacita batérie je 3 300 mAh. Aspoň to tvrdí VentureBeat. Už teraz je však jasné, že veľmi pravdepodobne pôjde o najpodrobnejšie testovanú a kontrolovanú batériu v smartfónoch. Jediný prípad explodujúceho Note 8 by znamenal totálnu katastrofu.

Všetky podrobnosti sa dozvieme už o pár dní. Vrátane ceny, ktorá sa má podľa viacerých, ale neoficiálnych zdrojov dostať až nad 1 000 eur.

Galaxy Note 8 podľa ďalších uniknutých informáciíZdroj: BGR

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Galaxy Note 7, Galaxy Note 8, iPhone, Samsung

Diskusia (0 reakcií)