Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galaxy Note 9 je tu a láme rekordy. Aj tie cenové

09.08.2018, 21:14 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Na jednej strane nič, čo by sme nečakali. Na druhej strane to je však len akési hladkanie si vlastného ega, pretože všetky uniknuté informácie boli stále len viac či menej uveriteľné dohady. Note 9 je však tu a hoci na prvý pohľad nevyzerá inak ako predchodca, stačí jednoducho vymenovať jeho vlastnosti a aj náročný používateľ si uvedomí, že je to perfektný mobil. Len tá cena.

  • Tlačiť
  • 0

Kto sleduje technologický vývoj vo svete smartfónov, veľa parametrov Note 9 pre neho nebude prekvapením. Čo sa týka dizajnu, rozmery sú takmer totožné s predchodcom a z prednej strany sú na nerozoznanie. Hlavný rozdiel je posunutie čítačky odtlačkov prstov pod dvojicu objektívov.

Tešíme sa na test, kde osobne vyskúšame, či je to praktickejšie riešenie. Na Slovensku bude dostupný v modrej a čiernej farbe, globálne Samsung uviedol aj ružovú edíciu.

Note 9 v modrej edícii so žltým peromZdroj: Samsung

Z interných parametrov si novinka veľa požičala z o pár mesiacov staršieho súrodenca Galaxy S9+. Napríklad najnovší štvorjadrový Exynos 9810 a tiež duálny 12 Mpix fotoaparát s flexibilnou clonou f/1.5 – 2.4, dvojitým optickým zoomom, optickou stabilizáciou pri oboch a funkciu extra spomaleného videa s rýchlosťou 960 fps pri 720p rozlíšení.

Potom však začali rozdiely. Note 9 začína na kapacite internej pamäte 128 GB so 6 GB Ram. Druhá verzia bude mať rekordných 512 GB a až 8 GB operačnej pamäte. To sú už doslova čísla prevzaté zo súčasných prémiových ultrabookov (hovoríme o kapacite, typ pamätí je odlišný). Note 9 podporuje ešte aj microSD karty s kapacitou do 512 GB. Takže Samsung predstavil prvý terabajtový smartfón na trhu.

Neprehliadnite

Aj fotoaparát je hardvérovo rovnaký ako v Galaxy S9+, ale Note 9 je vybavený vylepšenou umelou inteligenciou a rozoznávaním scény. Pozná ich už 20, vie upozorniť na zažmurkanie, na zašpinený objektív a podobne.

Určite poteší aj správa

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Samsung

Diskusia (0 reakcií)