Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galaxy Note 9 má premiéru o pár dní. Čo všetko sa o ňom vie už teraz?

01.08.2018, 17:00 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Samsung už roky predstavuje každý rok svoj top model z rodiny Galaxy S. Potom má ešte niečo lepšie ako top model. Galaxy Note je vo svete smartfónov unikát. Má za sebou dobré aj zlé časy. Začiatkom augusta sa chystá premiéra už deviatej generácie. Medzičasom stihlo uniknúť množstvo informácií, ktoré, ak sa potvrdia, znamenajú, že nás čaká extra zaujímavý ročník. A možno aj posledný.

  • Tlačiť
  • 1

Dizajn

Po stránke vzhľadu sa toho tak veľa nemá zmeniť. Napríklad uhlopriečka obrazovky 6,3 palca má ostať rovnaká ako u predchodcu.

Prakticky jedinou citeľnou zmenou, už potvrdenou, je presun čítačky odtlačkov prstov. Tá pri Note 8 bola vedľa dvojice objektívov, takže ste si pri nahmatávaní často zašpinili aj fotoaparát. Note 9 má čítačku uprostred pod duálnym fotoaparátom.

Uniknuté reklamné informácie potvrdzujú rovnaké rozloženie ovládacích tlačidiel aj konektorov. Nechýba na nich ani 3,5 mm jack konektor.

Ak sa to dá nazvať dizajnová zmena, tak iné bude digitálne pero S-Pen. Bude žiarivo žlté. Možno to má pomôcť predchádzať strácaniu doteraz čierneho pera.

Neprehliadnite

Iné zdroje tvrdia, že Note 9 bude mať žlté pero len pri modrej edícii smartfónu. Okrem nej má prísť aj čierny Note 9 s čiernym perom a tretí v medenej farbe s rovnako sfarbeným perom.

Jednou z hlavných noviniek malo byť implementovanie funkcie čítačky odtlačkov priamo pod displej. Note 9 mal byť prvým mobilom od Samsungu s touto technológiou. Zdá sa, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Android, Apple, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, iPhone, Samsung