Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galaxy S10 je tu v troch edíciách. Pridal tretí fotoaparát aj dieru v displeji

20.02.2019, 20:30 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Kto by to bol povedal, že je to už desať rokov odkedy Samsung predstavil rad smartfónov Galaxy S. Niektoré z nich zamiešali karty na trhu chytrých mobilov, iné boli skôr štandardnou evolúciou. Po krátkom osobnom stretnutí s novinkou je ťažké povedať, do ktorej skupiny bude patriť Galaxy S10. Ale pomôcť mu stať sa hitom môže aj fakt, že bude dostupný až v troch edíciách.

  • Tlačiť
  • 0

Fakt, že informácie o pripravovanej novinke kolovali už celé dni pred jej oficiálnou premiérou na internete dajme bokom. Mnoho vecí sa potvrdilo, iné boli nepresné. Galaxy S10 je teraz tu a týmito parametrami a funkciami chce bojovať s konkurenciou, ktorá bude tento rok silná. Viac sa ukáže už o pár dní na veľtrhu MWC v Barcelone.

Neprehliadnite

Pozrite si celú galériu:

Na deravý displej si bude treba zvykať

Samsung Galaxy S10 je s rozmermi 150 x 70 x 7,8 mm takmer rovnako veľký ako Galaxy S9. Vďaka ešte tenšiemu rámu má však zakrivený displej s uhlopriečkou až 6,1 palca. Hmotnosť je 157 gramov.

Druhá verzia je Galaxy S10+, ktorá má uhlopriečku rovnako ako napríklad Galaxy Note 9 až 6,4 palca. Ale oproti spomenutému súrodencovi je znova o pár milimetrov užšia, kratšia aj tenšia. Dokonca je o chlp menšia aj ako 6,2-palcový Galaxy S9+. S10+ má hmotnosť 175 gramov.

Samsung Galaxy S10Zdroj: Marián Biel

Tieto výborné pomery plochy displeja a telefónu si vyžiadali malú daň. Samsung si pre predné senzory a fotoaparáty nevybral výrez, ale dieru. V pravom hornom rohu je pri Galaxy S10 jeden a pri S10+ dvojica objektívov. Ozajstná diera rovno v obrazovke. O pár dní ich predbehol Honor View 20, ktorý sa chváli len 4 mm veľkým objektívom. Samsung ho má trochu širší. Pri Galaxy S10+ je už ale poriadne viditeľný.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Galaxy S10, Samsung

Diskusia (0 reakcií)