Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galaxy S20 je za rohom. Čo všetko sa vie o možnom kráľovi Android smartfónov

15.01.2020, 18:00 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Nové meno, superkamera, unikátny displej a nevšedná batéria. Prichádzajúce vlajkové lode od Samsungu by podľa všetkých doteraz uniknutých informácií byť väčším medzigeneračným krokom než za posledné roky. Ak sa potvrdia, môžeme sa tešiť na veľmi zaujímavý kúsok technológie. Cenovky okolo tisícky sa asi nezbavíme.

  • Tlačiť
  • 0

Už nejako automaticky sa čakalo, že tento rok Samsung predstaví ďalšiu generáciu svojich vlajkových lodí s označením Galaxy S11. Veď čo iné by mal človek po S10 čakať. Koncom roka sa objavili prvé správy o tom, že Samsung prehodnotil svoju filozofiu a rad S11 nebude. Namiesto toho skočí rovno na S20.

Neprehliadnite

V segmente smartfónov to nie je žiadna rarita. Vlastne v tejto oblasti, kde sa s iPhone 8 predstaví aj iPhone X, o rok neskôr aj XR, ktorého najnovšia generácia sa už vola 11 už neprekvapí asi žiadna zmena pomenovania.

Kolujú dve teórie. Prvá polovážne tvrdí, že z psychologického hľadiska posledné roky Samsung v pomenovaní meškal za Applom. Laický používateľ potom mohol chápať iPhone X ako zaručene novší a lepší ako Galaxy S9 a teraz iPhone 11 je predsa vyššie číslo ako Galaxy S10.

Druhá teória hovorí o jednouchom zvýraznení medzigeneračného vylepšenia, ktoré sa zároveň synchronizovalo s označením roka, v ktorom bude mobil predstavený.

Predstavy fanúšikov o dizajne Galaxy S20 UltraZdroj: Phone arena

Posledné uniknuté fotografie dali týmto tvrdeniam za pravdu a naozaj sa dočkáme rodiny Galaxy S20.  

Približne od decembra začali kolovať informácie od viacerých overených, aj keď neoficiálnych zdrojov, že Samsung ide v zabehnutých koľajach, hoci s malou zmenou. Tak ako vlani, aj generáciu S20 budú tvoriť tri modelové verzie. Podobne ako Apple, aj Samsung má prejsť na jednoduchšie označenie.

Cenovo dostupnejšou verziou a nástupcom Galaxy S10e má byť jednoducho Galaxy S20. Vlajkovou loďou bude Galaxy S20+ a maximálnu výbavu aj rozmery bude mať Galaxy S20 Ultra. Rovnako ako iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max.

Je možné, že sa potvrdia aj dohady o tom, že všetky tohtoročné Galaxy S modely budú mať vstavanú podporu 5G, hoci S20 a S20+ má byť na výber aj v edícii s „iba“ 4G.

Názov Galaxy S20 bol potvrdenýZdroj: XDA Developers

V čom budú rovnaké a v čom odlišné

Po dizajnovej stránke zásadné zmeny nečakajte. Trend je stanovený a len sa dolaďuje. To znamená ešte tenší rám okolo displeja s jemným zakrivením. Vlastne to sa dá povedať o takmer všetkých dnešných smartfónoch. Pár zmien, samozrejme, nájdete. Všetky tri Galaxy S20 modely majú mať jednu prednú kameru umiestnenú v displeji a presne uprostred, nie ako u predchodcu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Galaxy Note 10+, Galaxy S20, iPhone, Samsung

Diskusia (0 reakcií)