Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Galaxy S8 Active: Na najvýkonnejší odolný smartfón zatiaľ Samsung láka len Američanov

09.08.2017, 18:30 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Galaxy S8 a S8+ sa pre mnohých stali neoficiálnymi kráľmi androidových smartfónov tejto sezóny. Hoci ich Infinity displej so zakrivením a takmer bez rámikov nepotreboval veľa, aby bola nutná návšteva servisu. Preto menej šikovní volia skôr edíciu Active, ktorá už niekoľko rokov vlajkové lode balí do odolného tela.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Odolnej verzie sa dočkal aj Galaxy S8. Verzia Active prebrala takmer všetky parametre a pridala na odolnosti. Okrem nej je základným rozdielom to, že 5,8-palcový Super Amoled displej s 2K rozlíšením má síce minimálny rám, ale nie zakrivený. Čo môže mnohým ľuďom vyhovovať.

Z es-osmičky si model Active zobral posledný Snapdragon 835, 4 GB operačnej a 64 GB internej pamäte. Rovnaký je aj hlavný 12 Mpix fotoaparát so svetelnosťou f/1.7 a optickou stabilizáciou či predná 8 Mpix kamera. Mobil má tiež čítačku odtlačkov na zadnej strane a nabíja sa cez USB-C konektor.

Zdroj: Samsung

Pokiaľ ide o rozdiely, okrem klasického plochého displeja má mierne väčšie rozmery. No 151,9 x 74,9 milimetra je stále o dosť menej ako pri iPhone 7 Plus, ktorý má navyše len 5,5-palcovú uhlopriečku. S8 Active je však hrubší, jeho 9,9 milimetra je o čosi nad štandardom konkurencie (okolo 7 mm). Aj hmotnosť 208 gramov patrí k citeľne vyšším než u podobne veľkých smartfónov. Batéria narástla o tretinu na rovných 4 000 mAh a dá sa nabíjať aj bezdrôtovo.

Zdroj: Samsung

To najdôležitejšie je, samozrejme, odolnosť. Galaxy S8 Active chráni Gorilla Glass 5 a s certifikátom IP68 zvláda ponorenie do hĺbky 1,5 metra na pol hodinu. Ale to vie aj klasická S8. Model Active navyše disponuje armádnym certifikátom MIL-STD-810G, takže je odolný voči soli, vlhkosti, vibráciám, termálnym výkyvom aj nárazom.

Celkovo zaujímavá novinka sa, aspoň zatiaľ, nebude oficiálne predávať na Slovensku. Tak ako jej predchodca bude dostupná výhradne pre zákazníkov amerického mobilného operátora AT&T za cenu 850 dolárov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Galaxy S8, Galaxy S8 Active, Samsung