Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gamescom 2019: PS4 a Xbox One nikam neodchádzajú, hier na budúci rok vyjde dosť

01.09.2019, 12:00 | Michal Korec

Gamescom je spolu s E3 v júni a Tokyo Games Show v septembri najväčšou hernou udalosťou roka. Pre európsky región dokonca najvýznamnejšou. Nielen kvôli tomu, že ju máme najbližšie (Kolín nad Rýnom), ale najmä preto, že láka veľa lokálnych vydavateľov.

  • Tlačiť
  • 0

Gamescom je najnavštevovanejšia výstava na svete, za štyri dni jej bránami prejde 370-tisíc návštevníkov. Rady na nové hry sú dlhočizné, na 15 minút hrania môžete čakať tri-štyri hodiny. Veľa pravidiel sa nezmenilo, ani charakter výstavy – napriek tomu sa za dekádu dostala do inej formy.

Žiadne veľké tlačovky ako kedysi

V roku 2009 dorazila Sony na gamescom s obrovským oznámením: predstavila vynovenú konzolu PS3 Slim za dobrú cenu a odštartovala novú fázu životného cyklu trojkovej PlayStation. Vďaka tenšej verzii sa zvýšil predaj, zlepšila pozícia a Sony nabrala lepší kurz. Microsoft sa zase sústredil na novú RPG Fable III, ktorú si ušetril aj z E3. Predsa len, RPG sa v Európe darí a bola to lepšia príležitosť na odhalenie.

Podobné tlačovky by ste v roku 2019 hľadali márne. Microsoft priniesol menší formát Inside Xbox a pár noviniek, no na E3 sa tento rok nechytá. Sony nemalo tento rok tlačovku na E3, ani na gamescome. Nintendo si razí svoju cestu cez menšie oznámenia a formáty. Česť výstave mohla zachrániť úvodná šou, ale obrovské kalibre nedorazili.

 

Bundle a zlacnenia už chýbajú

Zmeny v tlačovkách či oznámeniach súvisia s celkovými zmenami v priemysle. Pred desiatimi rokmi bol augustový gamescom ideálny na doťuknutie vianočnej ponuky balení konzol s hrami, uvedenie nižších cenoviek na predvianočný trh alebo lacnejších hier v nových edíciách.

Neprehliadnite

Slabnúci retail sa pretavil aj v tomto smere: ak niekto čakal, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Microsoft, Nintendo, Nintendo, PlayStation 4, Sony, Xbox

Diskusia (0 reakcií)