Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Google+ naberá na obrátkach

28.09.2011, 07:00 | Marián Biel | © 2011 News and Media Holding

Po necelých troch mesiacoch má služba 50 miliónov používateľov

  • Tlačiť
  • 0

Podľa najnovších údajov analytickej spoločnosti Experian Hitwise návštevnosť sociálnej siete Google+ týždeň po zrušení povinnej registrácie len na pozvánku stúpla o 1 269 percent. Za týždeň od 17. do 24. septembra mala stránka pätnásť miliónov návštev len z USA. V rebríčku Social Networking and Forums sa Google+ z 54. priečky vyšvihol na ôsme miesto.

Prieskum tiež poukázal na to, že Google+ už nepoužívajú len technologickí nadšenci a takzvaní early adopters, ale že sa záujem presúva aj do mainstreamovejších skupín bežných surferov. Blogger a organizátor podnikania v internetovej oblasti Paul Allen informoval, že Google+ prekročil hranicu 50 miliónov používateľov. Túto métu sa mu podarilo dosiahnuť za 88 dní od spustenia služby. Od zrušenia registrácie len na pozvánky toto číslo rastie rýchlosťou štyroch percent denne, teda každý deň pribudnú zhruba dva milióny nových registrácií.

Tohtoročná jeseň bude podľa P. Allena v znamení najväčšej bitky v technologickej oblasti. Google sa po neúspechoch s projektmi Buzz a Wave dostal do biznisu sociálnych sieti a zvyšuje tempo. Na druhej strane, ešte stále môže ísť o nárazový nárast z dôvodu medializácie prechodu na registrácie bez pozvánok a veľká časť ľudí sa len zaregistruje, no aktívne a pravidelne službu nevyužíva. Pomôcť mali aj nedávno ohlásené novinky, napríklad funkcia videohovorov Hangouts aj pre mobilnú aplikáciu Google+. Poslednou novinkou je zdieľanie celého okruhu priateľov.

googleplus1_google

Zmeny ohlásila aj kľúčová konkurencia. Facebook oznámil, že od 29. septembra prechádza na nový prístup a sociálna stránka ponúkne napríklad funkciu Timeline. V nej budú chronologicky zoradené všetky aktivity používateľa ako statusy, fotografie, zmeny stavu a podobne. To všetko na efektnej vertikálnej línii. 

Objavili sa už obavy, že nový Facebook ukáže, kto si koho vymazal zo zoznamu priateľov alebo že v Timeline sa zobrazia všetky navštívené webové stránky používateľov. Išlo však o technickú chybu, ktorú už firma Marka Zuckerberga odstránila.

Veľa funkcií už majú Facebook a Google+ podobných. Otázka je, či pôjde o dlhodobú konkurenciu, ako napríklad v prípade Microsoftu a Applu kde jeden vedie v segmente operačných systémov a druhý ho predbehne v mobilných zariadeniach. Alebo či Google+ ostane na okraji sociálnych sietí prevalcovaný Facebookom s osemsto miliónmi registrovaných používateľov.

Foto v článku a na titulke - Google

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook, Google

Diskusia (0 reakcií)