Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Google pochováva ďalšie služby

04.07.2012, 18:20 | pst

Internetový gigant pokračuje v osekávaní okrajových služieb, zruší iGoogle či Google Video

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

Google

Google v utorok večer na svojom blogu ohlásil, že pripravuje zrušenie služieb iGoogle, Google Video, Google Mini, Google Talk Chatback a vyhľadávacej aplikácie pre operačný systém Symbian. Od nástupu Larryho Pagea do vedúcej pozície sa firma snaží obmedziť počet služieb, ktoré nesúvisia s jej základným biznisom. Od minulého roku postupne zrušila alebo spojila približne 30 rôznych produktov.

Služba Google Video prestane fungovať už v auguste tohto roka. Google ale jej vypnutie pripravoval dlhodobo – už v roku 2009 prestal prijímať nové videá a umožňuje obsah presunúť na portál YouTube, ktorý vlastní od roku 2006. V prípade iGoogle je prechodné obdobie dlhšie, keďže Google chce, aby používatelia mali čas pripraviť sa na ukončenie portálu a preniesť si svoje dáta.

Služba iGoogle vznikla ako konkurencia pre portály typu Yahoo, ktoré ponúkali používateľom domáce stránky slúžiace ako vstupný bod do internetu. S postupom času ale túto úlohu prevzali sociálne siete a špecializované weby. Zvyšné služby, ktorých rušenie Google v utorok ohlásil, boli už v súčasnosti okrajové.

L. Page po návrate do vedenia firmy v minulom roku ohlásil, že chce Google nasmerovať bližšie k základnému biznisu, ktorým je vyhľadávanie a spracovávanie informácií. Firma zrušila množstvo menších projektov a jej pozornosť sa v súčasnosti koncentruje najmä na sociálnu sieť Google+, operačný systém Android a vytvorenie spojeného používateľského rozhrania naprieč zabehanými službami.

Portfólio Googlu sa ale naďalej rozrastá aj do šírky. Firma sa púšťa do boja s Amazonom pri predávaní digitálneho obsahu a okrem iného minulý týždeň na trh uviedla vlastný set-top box a potvrdila podporu pre projekt rozšírenej reality Glass.

Ilustračné foto na titulke - SITA / AP

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Google